Golenkov nebyl ochotný přizpůsobit se českému prostředí a Sigmě se ulevilo, když se dohodla s Rostovem...

Golenkov nebyl ochotný přizpůsobit se českému prostředí a Sigmě se ulevilo, když se dohodla s Rostovem...

Hanácká mise ruskému útočníkovi Jegoru Golenkovovi nevyšla a ofenzivně laděný borec se vrátil zpět do rodné země, s tím, že jeho novou adresou se stal 14. tým tamní Premier League FK Rostov.

Dvaadvacetiletý odchovanec Samary dorazil do Olomouce loni v létě jako volný hráč po konci smlouvy, nicméně vinou zdravotních problémů nakonec neodehrál za Sigmu ani jeden soutěžní duel...

"Projekt příchodu Jegora do českého fotbalového prostředí nebyl zpětnou optikou úspěšný po sportovní stránce, ale vzhledem k tomu, že přicházel jako volný hráč bez smlouvy a nyní se podařilo realizovat jeho přestup do Rostova, není to pro Olomouc negativní zkušenost," ozřejmil na sigmafotbal.cz sportovní manažer Ladislav Minář.

"Nelitujeme toho, že jsme tuto cestu vyzkoušeli a do budoucna ji nevylučujeme. Varianta využití talentovaných ruských hráčů z akademií tamních velkých klubů už se v Česku osvědčila. Vždy je to nicméně jiný příběh se spoustou proměnných. V případě Jegora se jednotlivé části skládačky jednoduše nepotkaly," přidal funkcionář.

Dlouholetý představitel Sigmy se podělil o informace, proč nakonec netrvala jeho anabáze na Moravě ani rok. A přítomnost Růska či Vaněčka za to v žádném případě nemohla.

"Jegor nedorazil v ideální fyzické kondici, na které v prvních týdnech musel zapracovat. Ihned poté, co dohnal tréninkové manko, se bohužel zranil a lékařský zákrok včetně následní rehabilitace absolvoval v Německu. V rámci aktuální mezinárodní situace je pro Rusy obecně složitější sehnat víza do Česka a je pravdou, že ani aklimatizace Jegora v českém prostředí neprobíhala bezproblémově. Nebyl ochotný přizpůsobit se českému prostředí. I v důsledku zdravotních obtíží nebyl mentálně nastaven pozitivně. Přestože si tréninkové povinnosti plnil na sto procent, opakovaně vyjádřil přání vrátit se domů. Když se tedy s nabídkou ozval Rostov, byla to vítaná varianta pro všechny strany,“ uzavřel na sigmafotbal.cz bývalý kouč Mladé Boleslavi či Zlína.

Velká hvězda minulé slávistické éry zpět v Česku! Belaid se uchází o kontrakt v Jihlavě

Zdroj: sigmafotbal.cz