Katalánské derby vítěze nepoznalo, Betis si vyšlápl na Levante

Ve čtyřiadvacátém kole španělské La Ligy zavítal lídr španělské soutěže Real Madrid do Villarrealu, kde bral bod za bezbrankovou remízu. Barcelona pak v neděli bude doufat, že potvrdí svůj výkonnostní vzestup posledních týdnů v katalánském derby na hřišti Espanyolu.

Se třemi remízami v řadě vstupovala do zápasu 24. kola španělské La Ligy Sevilla s tím, že k oživení svého pronásledování vedoucího Realu nutně potřebuje zvítězit. Sedmdesát minut trvalo týmu z Andalusie než prolomilo defenzivu hostujícího Elche, pak ale dva její rychlé gólové údery v podstatě osud utkání a destinaci tří bodů rozhodly. Elche za celé utkání trefilo prostor mezi tyčemi obývané gólmanem Sevilly pouze jednou.

V prvním zápase sobotního programu se pak bezbrankovou remízou rozešli Cadiz a Celta. Oba týmy si vypracovaly po jedné velké šanci, což bylo z utkání asi vše.

Bezbrankovou remízou skončil i další zápas mezi pátým Villarrealem a lídrem soutěže Realem Madrid. I přesto bylo k vidění poměrně velké množství šancí. V první půli měl více ze hry domácí Villarreal, ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hrálo pro změnu především na bránu domácích, Nakonec ale berou oba celky ze souboje po bodu.

Osasuna vyhrála na Vallecanu zaslouženě 3:0. Hosté potvrdili, že předchozí dobré výkony na hřištích soupeřů nebyly náhodné. Vallecano Osasuna nepustila prakticky do ničeho.

Zajímavý fotbal a nevídané zvraty přineslo madridské derby mezi Atléticem a Getafe. Právě favorizované Atlético neproměnilo hned v úvodu penaltu, ale poté již se střílelo do sítí mnohem více. Atléticu se povedlo dostat do vedení 2:0, ale Getafe se ješt do konce první půle povedlo snížit a následně i duel otočit ve svůj prospěch. Ovšm, to ještě nebylo z první půle vše, neboť se domácím povedlo do konce prvního poločasu ještě vyrovnat na 3:3. O poznání nudnější druhá půle nabídla mnohem méně zajímavých okamžiků. Ačkoliv hrálo Atlético dlouho v oslabení bez vyloučeného Felipeho Monteira, slaví nakonec všechny tři body, protože si v předposlední minutě srazil do sítě míč střídající Hermoso. Za Getafe nastoupil i český záložník Jakub Jankto, který také zaznamenal asistenci (svoji první v La Lize) na první gól Getafe.

Alavés uhájil v neděli svou domácí baštu před nájezdem Valencie. Skóre otevřel již v první půli Loum, ale hubený náskok dokázal po změně stran odmazat Guedes z pokutového kopu. Šanci zahrávat penaltu dostali ale i domácí a Joselu se nemýlil.

Levante od úvodních minut vnímalo houževnatost Betisu a na trefy Fekira, Gonzáleze a Carvalha dokázal ještě odpovědět dvojitě Gómez. Domácí ale další trefu nepřidali, naopak Fekir upravil na konečných 2:4.

Real Sociedad neměl s Granadou větší obtíže a po trefách Oyarzabla a Rafinhy slavil výhru 2:0. Katalánské derby sice odstartovala rychlá trefa Pedriho, ale Espanyol dokázal otočit po trefách Dardera a De Tomase. Až De Jong v nastaveném čase rozhodl o dělbě bodů za remízu 2:2.

Poslední utkání kola pak v pondělí na Mallorce obstarali domácí s Athleticem Bilbao a oproti papírovým předpokladům se domácím podařilo zvítězit. V prvním poločase to dokonce vypadalo na výhru pohodovou, když během prvních třiceti minut Mallorca vstřelila dva góly, pak se ale zápas začal zamotávat. Během pár minut v rozmezí 59. a 61. minuty totiž Baskové dokázali bleskoě srovnat a chvíli to vypadalo, že blíže ke třem bodů a exportu z Baleár mají zase oni. Nakonec ale rozhodla smůla jejich Simona, který si chvíli před koncem zápasu srazil do vlastní branky míč, díky čemuž Mallorca zaznamenala druhou výhru v řadě.