Zlín v ligové dohrávce přetlačil Liberec, Hradec jde v poháru dál přes Bohemians

Zlín v ligové dohrávce přetlačil Liberec, Hradec jde v poháru dál přes Bohemians

Dva resty doháněl uprostřed týdne český fotbal. Jednak se dohrávalo utkání prvního jarního kola mezi Zlínem a Libercem, které odložila pandemie covidu řádící před deseti dny v kabině Zlína, druhak se dohrávalo třetí čtvrtfinále českého poháru mezi Hradcem a Bohemians.  

1. liga - dohrávka 20. kola 

Na Bohemians ve svém prvním jarním zápase byli zlínští poměrně bezzubí, když - přestože od 5. minuty prohrávali - první přímou střelu na branku Klokanů vyslali až v posledních deseti minutách, v tom druhém po pár dnech už předvedli mnohem sebevědomější výkon. I bez zraněného lídra ofenzívy Poznara dokázali totiž Liberec, pro který se jednalo o první zápas jara přehrát, a v poslední třetině zápasu tuto převahu potvrdit i dvěma vstřelenými góly. V obou měl svými přihrávkami prsty zimní navrátilec Vukadin Vukadinovič. Ten přitom nastoupil až v 59. minutě zápasu.

Zlín - Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 65. Tkáč, 78. Hrubý

FC Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Simerský, Matejov – Conde, R. Hrubý (80. Nečas) – Y. Dramé (59. V. Vukadinović), Tkáč, Janetzký (88. J. Kolář) – Fantiš (79. Chwaszcz).
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie (72. Mészáros), Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Stoch (57. Ch. Frýdek), Purzitidis – Rondić, Alijagić (56. Rabušic), Tupta (80. Jan Matoušek).

MOL Cup - Čtvrtfinále

Kousek kousíček chyběl Klokanům, aby si zahráli semifinále českého poháru, když ještě v páté minutě nastavení zápasu hraného v Mladé Boleslavi vedli nad ligovým nováčkem z Hradce Králové a opečovávali si náskok, který jim hned v úvodu utkání trefil David Puškáč. Jenomže v oné páté minutě nastavení Erik Prekop posunul celý zápas do prodloužení, a na začátku jeho druhé půle pak Daniel Vašulín po asistenci Adama Vlkanovy Votroky do semifinále poháru. 

Hradec Králové - Bohemians 2:1 po prodloužení (1:1, 0:1)

Branky:  90 (+5). Prekop, 106. Vašulín - 11. Puškáč

FC Hradec Králové: Vízek – Klíma, Král, Leibl – Harazim (46. Mejdr), Kučera, Soukeník (46. Rada), Novotný (72. Prekop) – Kubala (55. Rybička, 120. Čech), Vašulín, Vlkanova.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Vondra (107. Novák), Bederka, Köstl – Hašek, Květ (82. Koubek), Hronek (93. Bartek), Petrák (46. Jindřišek), Dostál – Beran (67. Krch), Puškáč (67. Keita).