Pro Jánoše je Karviná jen dočasná zastávka a stále touží po zahraničí. Jasno by rád měl už v březnu či dubnu...

Pro Jánoše je Karviná jen dočasná zastávka a stále touží po zahraničí. Jasno by rád měl už v březnu či dubnu...

Adam Jánoš, který už je nyní v Karviné, byl na Bazalech jednoznačnou oporou až do konce uplynulé sezony. V tomto ročníku se však začal objevovat převážně na lavičce náhradníků a dokonce i na tribuně. Co se na jeho ostravské misi pokazilo?

"Nastal u mě problém trochu v hlavě, v letní přípravě. Nebudu konkretizovat. Postupem času jsem se zklidnil. Onemocněl jsem před prvním ligovým zápasem, potom se to vezlo, chodil jsem na lavičku. Trénoval jsem naplno, na nic jsem se nevykašlal. V tom žádný problém nebyl. Byl jsem smutný, že nehraju. Ale že bych dával slovně najevo trenérovi, že mě nestaví? Nejsem typ, který by se bavil o všem. Jen pokud si mě trenér zavolal, pobavili jsme se, v čem je problém. Měl jsem pocit, že máme před sebou čistý stůl. Že jsme smetli, co mezi námi bylo," informoval na stránkách časopisu Gól devětadvacetiletý záložník.

Samotnému Jánošovi připadalo, že fungoval dobře, ale i tak nad ním v Ostravě zlomili hůl. Nemohlo to být díky tomu, že nechtěl prodloužit kontrakt? "Nikdy jsem neříkal, že prodloužit nechci. Jen jsem rozhodnutí odkládal. Mluvil jsem s vedením Baníku na férovku, což možná byla chyba. Řekl jsem narovinu, že bych chtěl zkusit zahraničí, kdyby se nějaká nabídka objevila. Pak ale přišla v listopadu zpráva, že mě v Ostravě nepotřebují," přidal na webu gol.cz odchovanec Sparty.

Samotná Karviná ho kontaktovala již v prosinci. "Počítal jsem s tím, že Karviná bude záložní plán. Prioritou bylo zahraničí. Karviná se zachovala skvěle, dala mi čas do odletu na soustředění," doplnil bývalý hráč Jihlavy i Mladé Boleslavi, který má k tomuto datu na kontě 203 prvoligových vystoupení.

Před pár týdny ho neúspěšně lákal do polské Termalici Radoslav Látal. I když to nevyšlo, ohledně budoucnosti v cizině je stále optimista a rád by měl jasno již v průběhu jara. "Nelíbily se mi podmínky, s přesunem do Termalici jsem nakonec nesouhlasil. Možná kdyby za mě nemusela Baníku platit odstupné, bylo by to jiné. Nečekal jsem, že bude takový problém, co se týká ciziny. Můj herní výpadek na podzim byl asi znát. Uvidíme, jestli něco vyjde v létě. Rád bych měl ale jasno dřív. V březnu, dubnu," zakončil na serveru gol.cz nynější svěřenec Bohumila Páníka, jenž v základní sestavě MFK naskočil do obou jarních duelů se Slavií i Jabloncem.

Vukadinovič má na zlínské Letné našlápnuto do základu. Proč mu ale momentálně role žolíka vyhovuje?

Zdroj: gol.cz