U nás je pohár poněkud podceňovaný, ani mediálně a divácky moc netáhne, mrzí jabloneckého Radu

U nás je pohár poněkud podceňovaný, ani mediálně a divácky moc netáhne, mrzí jabloneckého Radu

V Jablonci už ví, že z Fortuna:ligy se asi do pohárové Evropy v příštím soutěžním ročníku 2022/2023 nepodívají. Z MOL Cupu by však jejich šance stále ještě žije...

Uprostřed týdne se totiž na severočeské Střelnici představí od 14:00 Mladá Boleslav a zelenobílí, kteří na cestě do čtvrtfinále vyřadili Přepeře i Varnsdorf, by nyní rádi zastavili i tým, který je v prvoligové tabulce před nimi...

"Určitě je to nějaká možnost, protože liga se nevyvíjí podle představ. Cítíme, že z poháru ta šance dostat se do Evropy je. Ale nebude to nic jednoduchého, ač hrajeme doma. Každý, kdo v tom poháru zůstal, má asi stejné myšlenky. Pohár je nejjednodušší cesta, protože je tam nejméně zápasů a jste rázem v Evropě. Každý se bude snažit dostat až do finále a vyhrát pohár. A my nejsme jiného názoru," uvedl na stránkách fkjablonec.cz kapitán a nejzkušenější muž aktuálně dvanáctého celku ligy Tomáš Hübschman.

Jeho šéfa Petra Radu i po letech stále mrzí, že se pohár v Česku netěší takové oblibě, jako je tomu jinde v Evropě. "U nás je pohár poněkud podceňovaný. Ani mediálně a divácky moc netáhne. Ale furt je to druhá nejprestižnější soutěž po titulu, tak jako v každém státě. S Mladou Boleslaví je to jeden zápas a uvidíme," uzavřel na klubovém webu nadřízený Pilaře, Silného, Malínského a spol.

I s přípravou už je Jablonec neporažen čtyřikrát v řadě. To výběr Karla Jarolíma podlehl v úvodu jara jak Baníku Ostrava, tak Sigmě Olomouc a navíc nyní nebude mít k dispozici Milana Škodu.

Dřív tu byli klidní a spokojení, takové spící království. Tak jsme ho trochu probudili, hlásí Jarošík ze Stínadel

Zdroj: fkjablonec.cz