Olayinka? Bylo to jako hrát se starším bratrem, zářil Sor a dodal: Je to privilegium reprezentovat Slavii v pohárech

Olayinka? Bylo to jako hrát se starším bratrem, zářil Sor a dodal: Je to privilegium reprezentovat Slavii v pohárech
OBSAHUJE VIDEO

Premiérová základní sestava za Slavii, debut v evropských pohárech i asistence na vítěznou trefu istanbulského duelu. Ano, Yira Sor na půdě Fenerbahce neprožil vůbec špatný večer.

Jak náročné bylo v Turecku vyhrát? "Tohle je evropská soutěž, takže očekáváme těžký zápas proti jakémukoliv týmu. Od prvního poločasu zápasu jsme hráli velmi dobře, snažili jsme se hrát dobře na míči a soustředit se víc na naše protiútoky. Myslím, že jsme toho využili a od konce prvního poločasu jsme hráli líp a dali góly. Je to privilegium reprezentovat Slavii v evropských pohárech. Byl to dobrý týmový výkon, kolektivní snaha, nejenom já. Mám velkou radost, že jsem si připsal asistenci ve svém prvním zápase za Slavii v Evropě," mnul si ruce v pozázapasovém intervuew mladý rychlík, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

Jak se mu hrálo s krajanem Peterem Olayinkou? "Bylo to jako hrát na hřišti se starším bratrem. Mluvil se mnou o taktice, výběru místa, co dělat, co nedělat, jak využít mých předností. Jak běhat za obranu a nebýt v ofsajdu. Pomohl mi hodně a já toho využil," přidal na slavia.cz Sor, který měl na konci utkání po spoustě absolvovaných náběhů svalové křeče.

A co je třeba udělat před odvetou, aby se postup podařilo dotáhnout? "Vedeme 3:2, ale venkovní góly už se v evropských pohárech nepočítají. Musíme pokračovat v dobrém výkonu, zůstat soustředění, hrát jako tým a udržet si pozitivní energii. Myslím, že když budeme hrát stejně, porazíme je i doma," nabídl na stránkách slavia.cz predikci bývalý defenzivní hráč Baníku Ostrava.

Partnerem Slavie pro mezinárodní trhy je turecká Saran Group. Zapojí se i do tendru o TV práva na českou ligu?

Zdroj: slavia.cz