Pekhart odmítl Asii a z rodinných důvodů zůstal ve Varšavě! Po sezóně s ním ale Legia nepočítá

Pekhart odmítl Asii a z rodinných důvodů zůstal ve Varšavě! Po sezóně s ním ale Legia nepočítá

Sedmnáct zápasů a pouhé tři góly má v letošní sezóně v ligových statistikách český útočník hájící barvy Legie Varšava Tomáš Pekhart. Značný to pokles oproti pětadvaceti brankám v minulé sezóně, které Pekhartovi vynesly korunu krále střelců. Nejen kvůli tomu se Pekhartovo působení ve Varšavě chýlí ke konci.  

Dvě z finančního hlediska velmi lukrativní nabídky z Dálného východu měl podle webu interia.pl během zimního přestupového okna odmítnout český útočník Tomáš Pekhart. O zkušeného dvaatřicetiletého forwarda, který fotbalově vyrostl ve Slavii, byl zájem v Číně a Jižní Koreji, Pekhart se nicméně rozhodl odmítnout. Z rodinných důvodů, jeho žena má být podle informací novinářů Interie těhotná a Pekhartovi by v dubnu měli přivítat do rodiny potomka .

Útočník, který prošel oběmi pražskými S a zahrál si třeba i za Southampton, AEK Atény nebo Las Palmas, je přitom v hledáčku asijských týmů dlouhodobě. Podle polských novinářů už v létě z těchto destinací na Pekharta přiletěla nabídka zahrnující i odstupné pro klub ve výši dvou milionů eur. Legia nicméně požadovala sumu o milion eur vyšší a nemělo tak dojít ani k jednání mezi zájemcem a hráčem.  

Tomáš Pekhart nicméně svoji hráčskou budoucnost bude muset řešit, když jeho kontrakt s Legii vyprší na konci letošního června a loňský mistr Polska, kterému se v této sezóně hrubě nedaří (Legia je v tabulce Ekstraklasy v tuto chvíli na předposledním místě s dvojbodovou ztrátou na místa znamenající záchranu) už dala najevo, že nebude mít o prodloužení Pekhartova kontraktu zájem. Pekharta tak zřejmě čeká hledání dalšího angažmá.

zdroj: interia.pl