Tenze na linii Real - Paris Saint-Germain není dostatečná? Madridští se mají zajímat o Pochettina

Tenze na linii Real - Paris Saint-Germain není dostatečná? Madridští se mají zajímat o Pochettina

Odveta osmifinále Ligy mistrů  mezi Realem a PSG příští týden dostává další rozměr. Real Madrid do pomyslné polívky psychologické války mezi oběma kluby, ve které se vaří ingredience jako “přetahování Kyliana Mbappého z Parku princů na San Bernabeu” nebo “poločasová návštěva vedení PSG v kabině rozhodčích,” přihodil zájem o kouče PSG Mauricia Pochettina.

Pozice Carla Ancelottiho jako šéfa lavičky Bílého baletu není nejpevnější. Po solidní formě ze začátku sezóny začal Real v jejím nejdůležitějším segmentu takříkajíc “pajdat na obě nohy” a fanoušci i šéfové svou nespokojenost s výkony směřují právě na hlavu italského kouče. Po úvodním zápase osmifinále LM, kde Real mnoho nepředvedl a - pravda díky šťastné trefě Mbappého v poslední minutě nastavení - si z Paříže odvezli prohru 1:0 se frustrace vylila v domácím zápase na Alaves (výhra Realu 3:1), kde fandové pískali na vlastní tým.

A prezident klubu  Florentino Peréz má ná podle informací deníku Marca zvažovat možnost, že by Ancelottiho nejpozději na konci sezóny odvolal. Přičemž jako jeho nástupce se mu má líbit právě Mauricio Pochettino, jehož dlouhodobým obdivovatelem má Peréz být. Už jen proto, že ze třech utkání, které Pochettino v Lize mistrů se svými týmy (dvakrát s Tottenhamem Hotspurs, jednou s PSG) odehrál, Real získal jen jeden jediný bod.

Trenérská škatulata, které mohou nastat během následujících měsíců mají podle novinářů Marcy několik rozměrů. Za prvé aktuálně vyhrocují situaci mezi Realem a PSG. Francouzi nemají sice (za druhé) zřejmě problém Pochettina pustit, když na jeho pozici se má dlouhodobě chystat Zinedine Zidane, ale v aktuálním střetu se jim tyto informace nehodí. Za třetí jsou pak tyto spekulace jistou komplikací pro plány Manchesteru United, kde má po sezóně končit Ralf Ragnick a právě Argentinec Pochettino byl dlouho vytipovaný a očekávaný favorit k převzetí ManU. Vrátí se Pochettino k trénování v angličtině, nebo si bude znovu chtít zkusit koučink v rodné španělštině?

zdroj: Marca