Silva vysvětlil, proč chtěl loni v létě opustit Manchester City. A naznačil, že zde rád zůstane i déle

Silva vysvětlil, proč chtěl loni v létě opustit Manchester City. A naznačil, že zde rád zůstane i déle

Hvězda Manchesteru City Bernardo Silva uvedl důvod, proč chtěl loni anglický celek opustit. Důvod je prostý, prostě nebyl šťastný v osobním životě. Teď už je ale v pořádku a potvrdil, že v létě bude jednat o prodloužení své smlouvy na Etihad Stadium.

Silva v letošní sezóně září. Chyběl pouze jeden zápas a výrazně tak pomohl Cityzens stát se hlavním favoritem pro titul letošního mistra Premie League. Přitom moc nechybělo a kopal letos úplně jinde.

Poté, co portugalský záložník trpěl z různých zákazů kvůli koronaviru osamělostí, vážně uvažoval, že z Manchasteru odejde. „V té době jsem se v Anglii cítil trochu sám a nebyl jsem se svým životem moc spokojený,“ přiznal se pro deník Times. „A pokud nejste šťastní, neděláte svou práci tak dobře, jako když jste šťastní. Fyzicky jsem na tom byl dobře, ale když svou práci neděláte s úsměvem na tváři, děláte ji špatně,“ vysvětlil své důvody.

Nakonec se však rozhodl po zvolněných opatření (i po jednáních s klubem) zůstat a udělal dobře. „Mluvil jsem s klubem, protože jsem nebyl spokojený se svým životem tady, a chtěl jsem být blíž své rodině. Ale to nemělo nic společného s klubem. Miluju Manchester City. Mám rád své spoluhráče, miluji fanoušky, miluji klub. Nakonec se nic nezměnilo. Zůstal jsem a vždy budu pro tento klub ze sebe vydávat to nejlepší, dokud zde zůstanu,“ řekl novinářům.

Bernardo má na Etihad Stadium aktuálně smlouvu do roku 2025, ale nevyloučil, že zůstane déle. „Na konci sezóny si se City sednu a uvidíme, co je nejlepší pro obě strany,“ uvedl. „Jsme uprostřed sezóny a chceme vyhrát spoustu důležitých trofejí. Můžeme vyhrát všechny tři, jednu, nebo žádnou. Teď není vhodná doba mluvit o mé budoucnosti,“ vysvětlil.

Eden hlásí na 302. derby vyprodáno. Bookmakeři věří Slavii