Poulolo se dostal do reprezentace Martiniku určitě i díky Sigmě. Pro celou mou rodinu je to velká věc, říká stoper

Poulolo se dostal do reprezentace Martiniku určitě i díky Sigmě. Pro celou mou rodinu je to velká věc, říká stoper

Fernando Poulolo, svěřenec kouče Václava Jílka z hanáckého Androva stadionu, se poprvé ve své profesionální hráčské kariéře dočkal povolání do národního mužstva své země. 

"Je to pro mě poprvé v kariéře a jsem moc šťastný. Naposledy jsem byl ve výběru do 15 let, se kterým jsem se dostal do akademie v Clairefontaine, pak už jsem žil ve Francii. Na Martiniku pořád žije celá moje rodina a pro všechny je to velká věc," zářil vytáhlý stoper s minulostí v AC i Olympique Arles.

S výběrem Martiniku absolvuje na konci března ve Francii přípravu proti ostrovu Gouadeloupe. "Zpátky do národního týmu mi určitě pomohla i Sigma. Po angažmá v Getafe jsem začal hrát a trenér mě mohl pravidelně sledovat," uvedl v interview pro web sigmafotbal.cz pětadvacetiletý kolega Hubníka, Jemelky či Beneše.

Hráč, jenž v této sezoně Fortuna:ligy naskočil do 17 duelů a na své konto si připsal dvě branky, samozřejmě moc dobře ví, že je u týmu nyní nový trenér. "Začíná nový projekt. Byl jsem s koučem v kontaktu a jsem moc rád, že mě pozval. S Guadeloupem by to měl být asi vyrovnaný zápas. Je to z pohledu Karibiku dobrý tým, má kvalitní hráče. V Lize národů pak můžeme narazit na USA, Mexiko nebo Kanadu. To jsou samozřejmě hodně těžcí soupeři. Ale musíte věřit a pak nic není nemožné," zakončil na oficiálním webu svého zaměstnavatele zadák s tržní cenou necelých deset milionů korun.

Jeho Martinik není členem FIFA, ale jakožto součást CONCACAF se loni zúčastnil Zlatého poháru a v tamní Lize národů mu náleží místo v elitním áčku.

Finančně nejvýnosnější mládežnické akademie? V Anglii nebo Německu je nehledejte, spíš na obou stranách Pyrenejí

Zdroj: sigmafotbal.cz