Během pátku jsem měl ohledně Sora tři telefonáty z Anglie a Španělska, říká agent slávistické komety

Během pátku jsem měl ohledně Sora tři telefonáty z Anglie a Španělska, říká agent slávistické komety

Abdallah Sima číslo 2 dorazil do Edenu a stejně jako jednička si podmaňuje Evropu. Tu v play off Konferenční ligy. A Evropa vyšší úrovně to podle všeho bedlivě sleduje.

Dva góly vstřelené LASKu Linz v prvním zápase osmifinále Konferenční ligy opět zvýraznily jméno slávistické komety posledních dní Yiry Sora. “Jen během pátku jsem měl tři telefonáty,“ prohlásil pro Deník Sport hráčův český agent Jakub Szkibik, s tím, že zájem o informace o rychlonohém Nigerijci měl být z nejvyšších soutěží Anglie a Španělska. Szkibik nicméně tvrdí, že zaječí úmysly “Jirka”, jak usměvavého Nigerijce na Slavii překřitili nemá. “To říkám jen pro ilustraci. Nikam neodchází. Yira je nastavený na Slavii,“ tvrdí Szkibik..

Pozornost, kterou Sorovy výkony v pohárové soutěži vyvolávají, je nicméně logická. Třeba kvůli paralelám s jiným slávistickým objevem z Afriky, Abdallahem Simou. Trenér sešívaných s přirovnáním nicméně nesouhlasí. “Někdo mi nedávno říkal, že je to příběh podobný Simovi. Jsou ale jiní. Yira je komplexnější. Kde se zastaví jeho potenciál, je otázkou. Akceleraci, dynamiku i zakončení má na skvělé úrovni. Když si představím, že by byl kondičně v topu, zvyklý na tým a chápal všechny principy hry, má potenciál daleko přesahující hranice české ligy. Budeme ho ale muset trochu brzdit. S Lincem slavil jeden gól jako Ronaldo, při druhém udělal přemet, což neradi vidíme,“ popisoval pro Sport Trpišovský.

Ať již Sor Simovi podobný je nebo není, ve Slavii podle všeho opět v křídelníkovi přivedeném za třicet milionů korun z Ostravy, narazili na nebroušený diamant. A doufají, že se jim podaří ho vyleštit k dokonalosti. “Teď se ukáže jeho charakter. Nevím, jak to s ním zamává. Ani on to neví. Snad to zvládne. V hlavě to má srovnané,“ míní v rozhovoru pro Sport agent Szkibik.

zdroj: iSport.cz