Rozhodčí v Plzni opět v hlavní roli. Nechápu, proč na ně domácí lavička tak tlačí, ošklíbá se Jarošík

Rozhodčí v Plzni opět v hlavní roli. Nechápu, proč na ně domácí lavička tak tlačí, ošklíbá se Jarošík

Tři sporné momenty řešili rozhodčí v sobotním vyhecovaném utkání mezi Plzní a Teplicemi. Dvakrát se VAR - v případě penalty domácích a ofsajdu při vyrovnávacím gólu Teplic - přiklonil na stranu domácích, jednou poslal domácího Havla do sprchy už před poločasem. A obě lavičky to intenzivně řešili. Pži zápase i po ně,.  

Intenzitu kontaktu domácí lavičky se čtvrtým rozhodčím nemohl dlouho po zápase, ve kterém jeho Teplice prohrály nejtěsnějším rozdílem ve Štruncových sadech, zkousnout Jiří Jarošík. "Minulý týden, když jsme hráli se Slováckem, tak jsem zpucoval vlastní realizační tým, jak se chovali k rozhodčím. Dnes celý realizák Viktorky zbytečně tlačí na čtvrtého rozhodčího, vystupují tam. Tohle chování nechápu," citovala Jarošíkova slova na pozápasové tiskové konferenci ČTK. "Michal Bílek si zachoval dekorum a byl v pohodě. Ale ten zbytek realizáku? Nechápu, proč takhle vyskakují po čtvrtém rozhodčím a co tam tihle lidé vůbec mají co dělat," dodával Jarošík.

Zápas do otáček dostaly tři momenty. Nejprve rozhodčí Radina přiřkl po konzultaci s VARem Plzni penaltu po faulu Tijaniho na Beauguela, poté vyloučil za faul před poločasem Havla a nakonec neuznal pro “neviditelný ofsajd” vyrovnávací gól Žáka. Obě strany měly o verdiktech své vlastní mínění. “Faul to byl, ale na červenou se mi to nezdálo. VAR to ale takhle viděl a rozhodčímu poradil. To je všechno, co bych k tomu řekl. Je to na nich,“ komentoval třeba Havlovu červenou záložník domácích Lukáš Kalvach. “Vůbec pro to nemám vysvětlení. Ptal jsem se i pomezního rozhodčího, proč mává, když si není jistý. Říkal, že si jistý byl a viděl to jako jasný ofsajd. Což ale nechápu. Jestli se jednalo o ofsajd, tak to byly maximálně milimetry,“ citoval zase iDnes střelce neuznané vyrovnávací branky Filipa Žáka.

Sám Michal Bílek se přímému hodnocení sudích vyhnul. “Bylo to stejně těžké jako předešlé zápasy. Soupeř měl od začátku dobrý pohyb i kombinaci a my jsme se do hry dostávali těžko. Druhá polovina první půle byla lepší, ale pak to změnilo vyloučení. Máme ubojované vítězství,“ řekl pro web Viktorky kouč domácích.

zdroj: ČTK/iDnes/fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.