Real po Mallorce má na čele 10 bodů náskok, Atletico přehrálo Cadiz, Sevilla si veze z Vallecana pouhý bod

Devětadvacáté kolo španělské nejvyšší soutěže nabídlo první zápas již v rámci páteční předehrávky. Atlético Madrid přivítalo na své půdě Cadiz a již od prvních minut si šli domácí po zisku tři bodů. Hned v úvodu otevřel skóre Felix, ale na jeho trefu reagoval v závěru první půle Negredo. Po změně stran ale vrátil vedení družině kouče Diega Simeoneho v 68. minutě De Paul.

Levante si body s Espanyolem nakonec rozdělilo. Po bezbrankové první půli se po změně stran prosadili Puado a Gomez. Elche veze hubenou výhru z Granady a jedinou branku utkání vykázal Fidel. Stejným výsledkem dopadla mise Celty Vigo na půdě Villarrealu, kterou rozhodl Parejo.

Také nedělní program nenabídl žádné velké gólové hody. Rayo Vallecano přivítalo na své půdě Sevillu a po trefách Bebeho a Delayneho si nakonec oba celky body rozdělily za remízu 1:1. Bilbao podlehlo na hřišti Betisu vinou jediné trefy utkání, kterou si připsal Iglesias.

V posledním zápase programu kola, v pondělním střetu na Baleárech si Real poradil s Mallorcou. Sice mu téměř hodinu trvalo, než se prosadil poprvé, pak ale dokázal obranu domácích rozpárat a na první branku Viniciuse navázal dvojnásobným příspěvkem Benzema.