Feyenoord? Hodně nepříjemný soupeř, Slavia se Sorem bude ale silnější, prorokuje Švancara

Feyenoord? Hodně nepříjemný soupeř, Slavia se Sorem bude ale silnější, prorokuje Švancara
ROZHOVOR

Feyenoord z Rotterdamu. Aktuálně třetí tým nizozemské Eredivisie, který ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy narazí na pražskou Slavii. A nutno říct, že kvalitou i pojetím hry půjde o jednoho z nejtěžších soupeřů, jehož sešívaní mohli vůbec dostat. I tak ale uznávanaý expert Petr Švancara veří, že si červenobílí proklestí cestu dál. Zvlášť když ve svých řadách mají raketu jménem Yira Sor. 

„Je mi trochu líto trenéra Trpišovského, který jasně řekl, že tohoto protivníka nechce. Podle mě se ale máme na co těšit. Narazí na sebe dva ofenzivně laděné týmy, které vyznávají podobný styl fotbalu. Věřím, že budou padat branky a sám jsem moc zvědavý na to, co tahle atraktivní konfrontace přinese,“ uvedl Švancara pro eFotbal.

Feyenoord narazil na Slavii už v základní skupině, přičemž hlavně v první půli domácího zápasu měl místy až drtivou převahu. Nakonec zvítězil 2:1 a v Edenu pak uhrál remízu 2:2. Podle Švancary si dá ale Slavia teď o to větší pozor.

„Těžko říct, který z těchto týmů bude vlastně favoritem. A to zvlášť poté, v jakém světle se v pohárech ukazuje Yira Sor. Co tenhle Nigerijec předvádí, snad ani není možné. Slavia v něm našla svůj další jackpot,“ chválí někdejší skvělý útočník právě sešívaných či Zbrojovky Brno.

Pikantní přitom je, že o Sora stála v zimě i Sparta. Až její úhlavní rival ale dotáhl tenhle přestup do konce. „Slavia dokazuje pořád dokola, že dělá velmi dobré nákupy. Její příchody mají hlavu a patu, zrovna Sor je ale opravdu hodně nadstandardní. Těžko říct, proč nakonec neskončil ve Spartě. I ona teď ale musí prostě vědět, že udělala chybu, že ho nezískala. Zvlášť když ve výsledku možná stačilo přihodit jen nějaký ten milion navrch a on teď mohl řádit na Letné...“ nadhodil Švancara a na téma Sor dál pokračoval.

„Jeho rychlost mi i na dnešní dobu připadá až neuvěřitelná. V době, kdy jsem ještě já sám hrával první ligu, jsme možná byli více techničtí, takovouhle rychlost jsme však neměli. Klobouk dolů před tím, co předvádí. Už teď ho jistě sleduje spousta předních evropských skautů a kdoví, zda ze Slavie už v létě nezmizí. Při jeho výkonech bych se tomu ani nedivil. I díky němu ale Slavia proti Feyenoordu rozhodně nebude v roli outsidera,“ upozornil někdejší skvělý forvard.

Nejen za postup mezi osm nejlepších týmů Evropské konferenční ligy má pak pro Trpišovského armádu jen slova chvály. „Já tvrdím, že úplně každý by u nás chtěl dělat fotbal stejně jako právě Slavia. Tedy prodávat výhodně hráče, stále produkovat hodně líbivou hru a s s ní sbírat tituly... Je radost si ji pustit v televizi, člověk se na ni hrozně rád dívá. A pevně věřím, že stejné tomu bude i proti Feyenoordu. Je to sice hodně nepříjemný soupeř, Slavia se Sorem bude ale silnější,“ konstatoval expert O2 TV Sport a hvězda Tiki-Taky.

Když Slavia přes létající Holanďany postoupí, v semifinále ji bude čekat jeden z dvojice Olympique Marseille - PAOK Soluň. „Určitě jsou oba tyto týmy hratelné. Dneska už se zkrátka nejedná o tak velká jména. Zvlášť to platí u Marseille, které teď žije trochu ve stínu minulosti. A i PAOK by jistě byl k poražení. Na druhou stranu, když se obě mužstva dostala tak daleko, svou kvalitu jistě mají a byl by nesmysl je podceňovat,“ uzavřel Švancara.

Provod se vrátil po deseti měsících. Byl to skvělý pocit, komentoval svůj comeback