Vrba po povedeném výjezdu vysvětloval, proč na dva zápasy posadil rychlonohého Haraslína...

Pětadvacetiletý slovenský křídelník Lukáš Haraslín se po neúspěšném slavném derby (0:2) posadil na lavičku a stal se z něj krátkodobý náhradník.

V Jablonci (1:1) přišel na plochu až v 64. minutě, s tím, že základní sestava se ho netýkala ani proti Pardubicím (3:1), když nahrazoval Peška až ve druhém dějství.

V Mladé Boleslavi už ovšem mezi jedenácti vyvolenými opět figuroval a na ploše vydržel 72 minut, které se mu mimo jiné podařilo přetavit v gólovou asistenci pro Tomáše Čvančaru.

Hlavní trenér Sparty Pavel Vrba byl na nedělní pozápasové tiskové konferenci dotázán, zda mu krátká pauza prospěla. A jeho odpověď?

"Křídelní hráči jsou sprinteři, kteří, když hrají více duelů, tak nedokážou často zopakovat kondiční výkonnost, přičemž se dostávají pod obrovský tlak. Tím nechci říct, že jsou na tom kondičně špatně. Tito hráči to mají složitější vzhledem k jejich stylu hry a potřebují odpočinek, což se následně projeví i v utkání, tak jak jste to mohli vidět u Haraslína v neděli," objasnil na stránkách sparta.cz.

V následujícím domácím utkání proti pátému Baníku (2.4.) by tedy podle této definice měl být Haraslín u toho od úvodních minut.

Vízek má pravdu: Plzeňské řvaní na sudí není normální. Jako to, že v čele LFA, jež to má řešit, stojí „řvoun“ Šádek

Zdroj: sparta.cz