Obří pozitivum pro Dynamo. Velkou kvalitou disponující Konda příjemně překvapil celý realizační tým...

Obří pozitivum pro Dynamo. Velkou kvalitou disponující Konda příjemně překvapil celý realizační tým...

Dvaadvacetiletý ghanský obránce Ishaku Konda má za sebou debut v základní sestavě Dynama proti Slavii, v rámci nějž vydržel na trávníku 85 minut, než byl v Edenu nahrazen Hellebrandem.

Zimní posila s minulostí v estonském celku Paide, jejíž příchod na Střeleckém ostrově ještě realizoval dnes již bývalý sportovní ředitel Tomáš Sivok, už má ve Fortuna:lize na kontě dvě vystoupení a 89 odehraných minut.

Jak se líbila jeho první velká šance šéfovi Davidu Horejšovi? "Velkým pozitivem byl výkon Ishaku Kondy, který prokázal velkou kvalitu a příjemně nás všechny překvapil," prozradil na konto afrického mladíka dlouholetý stratég jihočeské značky.

Těsná prohra s obhájcem titulu už ho ovšem mrzela. "Neodehráli jsme špatné utkání, ale abychom se nám podařilo bodovat, museli bychom mít větší kvalitu v první třetině hřiště. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, přicházeli jsme o ně. Změnili jsme způsob hry, čímž jsme dokázali Slavii zaskočit. V prvním poločase neměli ani jednu střelu na branku. Ve druhé jsme ale inkasovali, u Slavie se projevila velká kvalita, kterou celý tým má," ocenil sílu posledního protivníka Horejš.

Sám vytáhlý Konda s patnáctkou na zádech se jistě může těšit na další minuty již v úvodu dubna v domácím střetu proti jedenáctému Zlínu, který má v tuto chvíli o čtyři body méně.

"Vážně čekáte, že odpovím někomu, kdo dvakrát vyhrál Serii B?" Mourinho setřel Zemana i s úroky...

Zdroj: dynamocb.cz