K hráčům musíme být kritičtí, Norsko jsme ani nedostali do úzkých. Slováci hodnotí výkon svého nároďáku

K hráčům musíme být kritičtí, Norsko jsme ani nedostali do úzkých. Slováci hodnotí výkon svého nároďáku

Stejně jako Česká republika, ani Slovensko nebude mít na mistrovství světa v Kataru svou reprezentaci. Slováci už to ale na rozdíl od českých reprezentantů vědí dávno a současné reprezentační pauze Tarkovičovi svěřenci vyzvali norský mančaft k přípravnému zápasu. V Oslu ale Slováci vůbec nepřesvědčili a po mizerném výkonu podlehli Norsku, za které se prosadily obě hvězdy Haaland a Ödegaard, 0:2. Výkon Slováků se ale vůbec nelíbil slovenským expertům.

„Teď je na trenérském štábu, aby si rozanalyzoval, jak jsme hráli a jak jsme chtěli hrát. V ofenzivě a defenzivě. Věděli jsme, že soupeř bude hrát s vysokým pressingem, takže jsme se měli zaměřit na výstavbu postupného útoku. Naše nejlepší chvíle přišla, když se soupeř zřejmě úmyslně trochu stáhl, aby změnil svůj způsob bránění. Právě v tu chvíli jsme se dostali do šance, kterou měl Patrik Hrošovský. Jinak jsme byli velmi pasívní,” hodnotil zápas ve studiu RTVS bývalý reprezentační trenér Slovenska Ján Kocian.

Slovenští fotbaloví experti kritizují zejména to, že Slovensko v souboji s Norskem, tedy v duelu, ve kterém o nic nešlo, takže naši východní sousedi mohli zkoušet nové herní varianty, ohrozili bránu Norska za 90 minut pouze dvakrát, zatímco Norové vyslali na brankáře Mareka Rodáka celkem deset střeleckých pokusů.

„Směrem k hráčům musíme být určitě kritičtí. Myslím si, že dnešní zápas klukům nevyšel. Právě dnes se ukázalo, že momentálně jednoduše nemáme hráče, kteří by nahradili fotbalisty, kteří dnes chyběli. Nelíbil se mi ani náš celkový způsob hry. Byli jsme příliš pasivní a zalezlí, neuměli jsme soupeře dostat do úzkých. Dlouho jsme odolávali, ale i v defenzivě byly malé chybičky. A bohužel, v závěru se to zlomilo na norskou stranu,” komentoval zápas v pozápasovém studiu RTVS též fotbalový expert Peter Ďuriš. 

Bývalý reprezentační trenér Ján Kocian vyzdvihl též kvalitu dvou největších norských hvězd, které Slovákům vstřelily oba góly - Erlinga Haalanda a Martina Ödegaarda.

„Je pravdou, že bude velmi náročné nahradit klíčové posty Marka Hamšíka či Juraje Kucku. Umíme nahradit pravého a možná i levého krajního obránce, ale strategické posty ve středu pole jsou velmi důležité. A právě na těchto postech jsme dnes nenašli hráče, kteří by nás přesvědčili o tom, že mohou plnohodnotně nahradit starší fotbalisty,” uzavřel hodnocení vystoupení Slováků proti Norům Ján Kocian.

Zdroj: Šport.sk

Výhra v Albánii pomůže i atmosféře v kabině, těší záložníka lvíčat Žambůrka