Pokud bych dal Boleslavi gól, nevím, jestli bych ho slavil, přiznal hradecký Král. A varoval před Matějovským

Pokud bych dal Boleslavi gól, nevím, jestli bych ho slavil, přiznal hradecký Král. A varoval před Matějovským

Fotbalový Hradec Králové a Mladou Boleslav čeká první dubnovou neděli netradiční utkání. V boleslavské LOKOTRANS Aréně totiž Hradec bude hostit právě Středočechy. Fanoušci Boleslavi dokonce plánují na tento netradiční „výjezd“ pochod městem na stadion. A proti „hostům“ za Hradec nastoupí i stoper Jan Král, který v městě aut fotbalově vyrostl. Ten upozorňuje, že si hradečtí musí dát pozor především na kapitána Středočechů Marka Matějovského.

Právě Král byl minulý týden i u vypadnutí Hradce Králové v semifinále MOL Cupu se Slováckem. „Po zápase jsem určitě neměl žádné veselé pocity, to je jasné. Postupem času mi začalo docházet, že naše cesta v poháru byla dlouhá a nikdo ji nečekal. Řekl bych, že se nemáme za co stydět,“ sdělil své dojmy po neúspěšném semifinále poháru, po které přesto hradečtí fanoušci provedli děkovačku, která odpovídala výhře. „To bylo moc příjemné, samozřejmě. Už při zápase to bylo dobré – přišlo dost lidí, byli slyšet na obě strany. A to, že nám poděkovali i po prohraném zápase, je hodně pozitivní,“ podotkl stoper Hradce.

Toho nyní čeká příprava na další ligové utkání s Mladou Boleslaví, kde Východočeši kvůli výstavbě nového stadionu hrají svá domácí utkání. Navíc, Král zde s fotbalem začal. „Já tam jsem domácí vždycky. Zvláštní to je, už minulou sezonu jsme to viděli u Pardubic a Bohemky. Pro nás je lepší, že v Boleslavi nechodí tolik lidí jako na Bohemce, takže si myslím, že by to v hledišti mohlo být víceméně vyrovnané,“ domnívá se Král v rozhovoru pro klubový web „Votroků“ a přiznává, že utkání s Boleslaví jsou pro něj vždy speciální. Vždycky to pro mě bude zvláštní. Boleslav mě vychovala, o to víc se budu snažit. Doteď tam jsou kluci, se kterými jsem hrál – Mára Matějovský, Tomáš Ladra, Honza Šeda...“

Právě hradecký stoper dal v posledním utkání gól v Teplicích, který Hradci přinesl tři body do ligové tabulky. A rád by na to navázal i proti „svému“ městu. „Chci ho dát, ale vůbec nevím, jestli bych ho slavil, nebo ne. Pořád tam jsou lidi, které mám rád, napíšeme si...,“ přiznal v rozhovoru.

A co od utkání s Boleslaví sám Král očekává? „Myslím, že tam kabina přivítala změnu trenéra. Je tam dobrá parta, budou hrát s lehkostí. Určitě to bude těžký zápas,“ naznačil, že i když už v Boleslavi nepůsobí, stále sleduje aktuální dění ve středočeském klubu a varoval na závěr rozhovoru zároveň před ikonou boleslavského klubu Markem Matějovským. „V zápase ani v tréninku na jeho hru nemůže nikdo říct křivého slova. Klobouk dolů, co on je schopen vymyslet za přihrávky. Fotbal ho hrozně baví a jeho fotbal baví diváky. Musíme si na něj dát pozor – někdy hraje tam, kam nekouká.“

Zdroj: fchk.cz

Pro Masopusta sezóna skončila, tvrdí trenér Trpišovský