Tottenham si doma zastřílel s Newcastlem, West Ham bral body proti Evertonu, Arsenal zdemolován na Crystalu

Fotbalisté Liverpoolu potvrdili roli favorita a porazili na domácí půdě v jednatřicátém kole Watford 2:0. Totéž se povedlo City a Tottenhamu i Chelsa, naopak ve velkém stylu zakopl Arsenal.

V nepříliš pohledném utkání Liverpool naplnil roli favorita a porazil nakonec Watford 2:0. Tříbodové vítězství se však nerodilo lehce a The Reds se v utkání se sestupem ohroženým soupeřem na dvoubrankovou výhru pořádně nadřeli.

Brghton s Norwichem si vzájemně ukončily série šesti proher v řadě. Ani jeden z týmů však nemá z bezbrankové remízy přílišnou radost. Norwich je stále poslední bez větší šance na vzestup, Brighton pro změnu nevužil svou výraznou převahu ke vstřelení gólu, navíc Maupay z penalty pálil vysoko nad.

Fotbalisté Manchesteru City zvládli roli favorita na hřišti Burnley, když o svém vítězství rozhodli již dvěma brankami v prvním poločase utkání. Ve druhé, o pohled nudnější, půli už žádná branka nepadla. City se tak znovu vrátili do čela Premier League.

Šok zažili fotbalisté londýnské Chelsea na domácí půdě. Po bezbrankové první pětačtyřicetiminutovce se sice Blues na Stamford Bridge dostali v londýnském derby do vedení v osmačtyřicáté minutě, poté již však ale dominovali hosté, kteří favorizovanému soupeři o pár minut nadělili dvě branky, kterými otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Následně se jim povedlo přidat další dva góly a nakonec odcházejí ze Stamford Bridge coby jasní vítězové, a to naprosto zaslouženě.

Vyrovnané utkání mezi Leedsem a Southamptonem nakonec skončilo zaslouženou "plichtou" 1:1. Domácím se povedlo dostat do vedení v průběhu první půle, ale hosté s nástupem druhé pětačtyřicetiminutovky vyrovnali. Po druhém gólu v utkání však zápas ztratil šmrnc a nic zajímavho se již v Leedsu nestalo.

Wolves se dostali v souboji s Aston Villou do dvoubrankového vedení díky povedenému prvnímu poločasu. A díky němu nakonec domácí fotbalisté slaví i tři body. Gerrardovi svěřenci totiž ve druhém poločase přidali a povedlo se jim dát i kontaktní branku. V závěru zápasu si Aston Villa vytvořila obrovský tlak, avšak Wolves se ubránili a slaví tři body.

Duel Manchesteru United s Leicesterem nakončí dělbou bodů za remízu 1:1. Zajímavější částí zápasu byl až druhý poločas, v němž také padly oba góly. Hosté šli do vedení v 63. minutě po hlavičce Kelechiho Iheanacha, ovšem Rudí ďáblové rychle srovnali dorážkou Freda. Hosté z Leicesteru pak byli blíže vítězné trefě, ale Iheanacho v dobré příležitosti selhal a Fofanovu hlavičku vyškrábl de Gea. Deset minut před koncem utkání pak skóroval Maddison, jehož gól ovšem nebyl uznán pro předchozí faul.

Londýnský West Ham dokázal uspět doma proti Evertonu 2:1. Skóre otevřel v první půli Cresswell, ale po změně stran dokázal srovnat Holgate. Bowen vrátil domácím náskok a Kladiváři šli navíc do početní výhody díky vyloučenému Keaneovi. Hubený náskok pak již do závěrečného hvizdu uhájili.

Tottenham po prvním poločase držel nerozhodný stav s Newcastlem, neboť na jedné straně se trefil Schär a na druhé Davies. Po změně stran však úřadovali Spurs a po trefách Dohertyho, Sona, Emersona a Bergwijna slavili vysokou výhru 5:1.

V závěrečném pondělním utkání kola si pak cestu do Ligy mistrů významně zkomplikoval Arsenal, který zakopl u týmu koučovaném svou bývalou superstar Patrickem Vierou a z londýnského derby si Crystal Palacem si odvezl potupnou trojku. Přičemž Gunners byli horší ve všech směrech.

Premier League, 31. kolo:

Liverpool - Watford 2:0 (1:0)
Branky: 22. Diogo Jota, 89. Fabinho z pen.

Brighton - Norwich 0:0

Burnley - Manchaster City 0:2 (0:2)
Branky: 5. De Bruyne (Sterling), 25. Gündoğan.

Chelsea - Brentford 1:4 (0:0)
Branky: 48. Rüdiger (Kanté) – 51. Janelt (Mbeumo), 54. Eriksen, 61. Janelt (Toney), 87. Wissa.

Leeds - Southampton 1:1 (1:0)
Branky: 29. Harrison (Raphinha) – 49. Ward-Prowse.

Wolves - Aston Villa 2:1 (2:0)
Branky: 7. J. Castro, 36. Young vla. – 86. Watkins pen.

Manchester United - Leicester 1:1 (0:0)
Branky: 66. Fred – 63. Iheanacho.

West Ham - Everton 2:1 (1:0)
Branky: 32. Cresswell, 58. Bowen - 53. Holgate