Svědíkův asistent Mucha: Nebylo to nic speciálního. Navíc, Martin byl slyšet i z tribuny

Svědíkův asistent Mucha: Nebylo to nic speciálního. Navíc, Martin byl slyšet i z tribuny
OBSAHUJE OHLASY

V netradiční pozici vedl asistent Martina Svědíka Josef Mucha fotbalisty Slovácka do utkání s Olomoucí jako hlavní trenér. Svědík si totiž odpykával trest na tribuně za čtyři udělené žluté karty, což u něj není nic nového. A Mucha dovedl své svěřence ke třem bodům.

„Myslím si, že jsme byli připraveni na Sigmu, která atakuje velmi vysoko, presuje a my jsme si s tím neuměli poradit. Hráli jsme to na moc přihrávek a hráli jsme to hodně kombinovaně. Od nějaké dvacáté minuty do konce poločasu jsme to chtěli spíš zjednodušit, sklepnout míče, dostat to rychleji nahoru a vyhnout se těm ztrátám. A myslím, že už to bylo z naší strany lepší. A myslím, si, že jsme si vypracovali více šancí. Sigma moc gólů v poslední době nedostává, takže jsme rádi za ten jeden gól, co jsme dali,“ hodnotil Slovácký asistent bezprostředně po utkání duel s Olomoucí pro O2 TV Sport.

Shodou okolností vedl fotbalisty Slovácka coby hlavní trenér proti Olomouci, za kterou v minulosti ještě jako hráč hrával. „Takhle to vyšlo. Nic speciálního bych v tom neviděl. Přípravu má na svědomí Martin, akorát byl dvacet metrů na tribuně, ale myslím si, že on byl slyšet i z té tribuny,“ komentoval netradiční vedení týmu Slovácka.

Tomu chyběl proti Olomouci čerstvě zraněný brankář Nguyen. Navíc se v průběhu první půle zápasu s Hanáky zranil Fryšták, který tak musel být střídán. „Teď na to máme týden, ale věřím, že už příští týden by Filip (Nguyen, pozn. red.) mohl být. Snad bude,“ neskrýval Mucha v televizi naději, že se do brány fotbalistů z Uherského Hradiště snad vrátí stálá jednička, kterou musel nahradit narychlo v bráně brankář Borek. A jaká je situace s Fryštákem, který musel být střídán kvůli zranění již v po pětadvaceti minutách hry? „Nevím, má natažený sval v oblasti třísla. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ sdělil Mucha v televizi.

Byli jsme velice slabí v útočné fázi, chyběla nám kvalita i odvaha. Je to zasloužená prohra, kritizoval Jílek výkon svého mužstva

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.