Jako trenér budu na hráče apelovat, aby skončili před Slováckem, zdůraznil Smetana po utkání se Spartou

Jako trenér budu na hráče apelovat, aby skončili před Slováckem, zdůraznil Smetana po utkání se Spartou
OBSAHUJE OHLASY

Viditelně skleslý byl po utkání se Spartou trenér Baníku Ondřej Smetana. Jeho svěřenci totiž na Letné nepředvedli dobrý výkon, zvláště pak ve druhé části zápasu. Ostrava tak nezvítězila už počtvrté v řadě.

„Dali jsme o gól míň, respektive o dva, abychom vyhráli. Asi jednoduchá odpověď,“ zhodnotil výstižně utkání kouč Baníku. „Samozřejmě, dostali nás tady pod tlak. Z toho nám dali góly. My jsme samozřejmě ty situace mohli řešit líp, nebo to uhrát do autu. Dostali nás pod tlak a vymačkali z toho dva góly. Nevím, co na to říct,“ dodal rozmrzele devětatřicetiletý trenér.

Ten si po uplynulých zápasech stěžoval na nízkou fotbalovost svých křídelníků. Viděl tedy na Letné alespoň mírné zlepšení? „Já si myslím, že od těch křídelních hráčů bylo pár protiútoků, kterými jsme chtěli tu Spartu zlobit z toho rychlého přechodu. Škoda, ten první poločas jsme tu měli nějaké akce. Škoda, že jsme neudrželi ten náskok z prvního poločasu, pak by to vypadalo jinak a pro soupeře by to bylo těžší. Ale to je kdyby, no,“ vysvětlil bývalý útočník svůj pohled na zápas.

„My jsme chtěli pokračovat ve druhém poločase stejně. V prvním poločase jsme se dostali do několika šancí. Tak jsme chtěli vytrvat. Samozřejmě, bylo to o gól, a když prohráváte venku na Spartě o gól, tak to nechcete otevřít. Ale Sparta trošku změnila způsob. Chtěla si na nás počkat a využívat těch silných stránek toho rychlého protiútoku, ve kterém je letos silná. To bylo jasné od první minuty toho druhého poločasu. Takže, škoda jen, že jsme nedali ten gól. Ale my jsme tam pak kromě nějakých obehrávek nic neměli. Do nějaké vyložené šance jsme se nedostali, bohužel,“ zhodnotil Smetana též hru Sparty, která se poměrně brzy ve své hře stáhla, takže Baníku nedala moc prostoru na vytvoření si brankových situací.

Právě Baníku kvůli porážce na Letné utekli již na rozdíl šesti bodů i fotbalisté Slovácka. Bude Smetana proto nějak apelovat na své svěřence, aby nekoukali na prvoligovou tabulku a nebyli ve stresu? „Já nevím, jestli je v mých silách, aby nekoukali na tabulku. Ale já je budu nabádat, aby udělali všechno proto, aby skončili před Slováckem přeci, ne?“ zakončil ostravský trenér své pozápasové interview.

Svědíkůva asistent Mucha: Nebylo to nic speciálního. Navíc, Martin byl slyšet i z tribuny

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.