Calhanoglu rozhodl pikantní duel mezi Juventusem a Interem, AS Řím veze body ze Sampdorie

Jednatřicátým kolem pokračovala o víkendu též italská Serie A. V posledním pondělním zápase kola pak překvapivě zakopl AC Milán, když se nedokázal prosadit proti Bologni a opět zdramatizoval boj o titul.

O vítezi mezi Spezií Calcio a Benátkami nakonec rozhodla po bezbrankové první půli až druhá ptačtyřicetiminutovka. A sice až úplný závěr utkání. Ve čtvrté minutě nastaveného času poprvé rozvlnil síť Emmanuel Gyasi a zajistil tak tři body domácí Spezii. Celkově však bylo k vidění nudné utkání, které toho moc fotbalového nenabídlo. Benátkám nicmébně může ztracený bodík v záchranářskách bojích velmi chybět.

Šestizápasovou sérii bez prohry ukončili fotbalisté římského Lazia forbalistům Sassuoly. Sami tak napravili výbuch v římském derby před reprezentační přestávkou. První poločas byl zajímavější, a to i přesto, že z množství šancí, které byly k vidění na obou stranách, se ujal gólově jen pokus domácího Lazzariho v 17. minutě po chybě obrany. Brzy po přestávce dal pak klid domácím fotbalistům Miliniković-Savić. Až minutu před koncem nastaveného času snížil Traorè.

Fotbalisté Turína, za které odseděl celé utkání na lavičce český obránce David Zima slaví tři body díky nejtěsnejší možné výhře nad Salernitanou. Ta se sice snažila udělat něco s nepříznivým vývojem utkání, ale nebylo jí přáno. Naopak, Turín přidal ve druhé pětačtyřicetiminutovce ještě druhý gól, který ale nebyl užnán pro ofsajd.

Duel Fiorentiny s Empoli nakonec rozhodla jediná branka z druhého poločasu, které v barvách Fialek vykázal González. Atalanta Bergamo nedokázala uhájit domácí půdu před nájezdem Neapole. Ve čtrnácté minutě se z penalty prosadil Insigne, jehož náskok poté zvyšoval Politano. Po změně stran sice snížil De Roon, ale devět minut před koncem upravil na definitivních 1:3 Elmas.

Udinese si doma zastřílelo proti Cagliari, ačkoliv se do vedení dostali hosté po přesném zásahu Joaa Pedra. V první půli ještě obrat obstarali Becao a Beto. Druhý jmenovaný přidal po změně stran další dvě branky a zaznamenal tak hattrick. Mezi střelce se taktéž zapsal Molina.