Lyon s Monakem ovládly svá utkání s velkou parádou, PSG doma pouze remizovalo s Lens

Sobotní 34. kolo v francouzské Ligue 1 přineslo během 3 zápasů 12 gólů a to ještě nejsme u konce. O titulu je rozhodnuto, zas a znovu ho vyhrálo PSG a nedalo tak  nikomu v lize šanci.

Horská dráha a ještě k tomu vzhůru nohama. Takový zápas dnes zažil Lyon, který vedl o dva góly Dembelého a Mendese, ale během dvou minut Montpellier vyrovnal po brankách Wahiho a Savaniera. Během druhého poločasu však Lyon přidal další 3 góly z kopaček Toko Ekambiho a Aouara a dal 11. celku tabulky bůra.

Velká paráda se děla na hřišti St.Étienne, který hostil Monako. To během dvou minut dalo dva góly z kopaček Bey Yeddera a Vollanda, ale do konce poločasu penaltu proměnil Khazri. Po této penaltě začalo nahánění k vyrovnání, ale pramenilo to jen k vlastímu gólu Kolodziejczaka a pojisštění výhry Boadua. Monako tak vyhrálo 4:1 a upevnilo si třetí příčku Ligue 1.

Posledním sobotním zápasem je souboj PSG s Lens. Po prvním poločase byl stav nerozhodný, ale po změně stran se střleecky prosadil Messi. Pouhé dvě minuty před koncem ale rozhodl o dělbě bodů Jean.

Ligue 1 - 34. kolo

Lyon - Montpellier 5:2
Branky: 26. Dembélé, 43. Mendes, 63. a 90+3. Aouar, 68. Toko Ekambi - 45+1. Wahi, 45+3. z pen. Savanier

St. Étienne - AS Monako 1:4
Branky: 42. Khazri z pen. - 23. Ben Yedder, 25. Volland, 61. Kolodziejcak vlastní, 77. Boadu

PSG - Lens 1:1
Branky: 68. Messi - 88. Jean