Sešívaní inkasovali 4 ligové góly poprvé od roku 2015. Spíš tíha okamžiku, než nějaká bohorovnost, líčil Trpišovský

Sešívaní inkasovali 4 ligové góly poprvé od roku 2015. Spíš tíha okamžiku, než nějaká bohorovnost, líčil Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Slávistická porážka s Hradcem Králové se rozhodně nečekala. Podle Jindřicha Trpišovského se v neděli podával skvělý fotbal, bohužel se špatným výsledkem pro úřadujícího ligového šampiona, který tak musel vedení opět přepustit Viktorii.

"Domácí předvedli velkou kvalitu v útočné fázi, my jsme celý zápas dotahovali, z čehož rezultovaly situace, které byly. Výborný zápas ve výborné kulise, jsme rádi za návštěvu, zápas jsme si ale udělali strašně těžký. I přesto, že jsme dali tři góly a dostali se do dalších tří nebo čtyř vyložených šancí, tak z utkání nemáme ani bod. Je to kvůli situacím po ztrátě míče a našemu chování v defenzivě. K tomu nás ale samozřejmě donutil výbornými individuálními výkony i Hradec. S některými hráči jsme měli obrovské problémy, klíčový moment byl gól na 1:2. My jsme předtím dokázali srovnat a měli jsme dobrou pasáž, dostali jsme ale další gól způsobem, kterým ho dostat nemůžeme, a zbytek zápasu jsme pořád dotahovali náskok soupeře. Přesto si myslím, že jsme měli tolik šancí, že jsme utkání mohli alespoň zremizovat. Bohužel jsme ale šance neproměnili, nebo nás vychytal gólman, a výborně hrající Hradec nás pak už, i díky prostřídání, nepustil do závěrečného náporu a my už nedokázali ani vyrovnat," krčil rameny šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Jak velkou ranou je prohra kvůli šancím na zisk čtvrtého primátu v řadě? "Je to komplikace, ztráta. V nadstavbě jsme mínus tři body, nemáme ani jeden, což je vždy komplikace. Tlak je podle mě pořád stejný, utkání s Plzní bychom museli vyhrát tak jako tak. Do nadstavby jsme sice vstupovali v lepší pozici, než teď máme, zápas s Viktorií ale musíme zvládnout, je to utkání o šest bodů. Tlak zůstává stejný, každý bod je důležitý, týmy moc neztrácejí. Proto je důležité zvládat vzájemné zápasy, kde se potom rozhoduje, hlavně ty venkovní," podotkl na stránkách slavia.cz bývalý šéf Žižkova i Liberce.

Sešívaní inkasovali čtyři branky v lize poprvé od roku 2015. Čím si to muž zodpovědný za výkony a výsledky vršovického "S" vysvětluje? "Bylo to hodně zapříčiněné gólem z penalty, který padl hned po začátku. Hradec se potom dostával do situací, které mu vyhovovaly, je to rozdíl oproti dvěma předchozím zápasům, kdy jsme šli do vedení my. To nám vyhovovalo, proto jsme pak přidali i další góly. Je pravda, že jsme dostali čtyři góly, mohlo jich být klidně pět, v defenzivě jsme nehráli dobře. Myslím si ale, že to jde ruku v ruce s kvalitou hráčů jako Vašulín, Vlkanova, Kubala, té trojice nahoře. Byla pro nás strašně nepříjemná, byli soubojoví a tvrdí, udrželi spoustu míčů. My se v prvním poločase pořád váleli po zemi, prohrávali jsme ty první souboje. I proto se Hradec to těch situací dostával. I v situaci před penaltou a prvním gólem nás soupeř dobře přečíslil tři na dva. Mohli jsme si za to sami, hlavně u druhého gólu jsme udělali strašnou chybu, dobré to nebylo ani u těch ostatních. Druhý gól pro nás byla strašná rána," přiznal na oficiálních stránkách Slavie nadřízený Kúdely, Ševčíka, Provoda a spol.

O podcenění bojovného nováčka prý v žádném případě nešlo. "Stoprocentně ne. Na zápas jsme se hodně připravovali, kluci měli dobré nasazení, v tomhle to není. Hrajeme o titul, máme s nadstavbou zkušenosti, víme, že se v těch zápasech rozhoduje. Spíš bych řekl, že jsme se v prvním poločase špatně rozhodovali v defenzivě. Dali jsme sice dva góly, krátce před poločasem jsme měli i situaci na 3:3, jindy jsme na brankové čáře trefili protihráče. Situací tam bylo více, byli jsme v takové křeči. V druhém poločase jsme nedali gól po hlavičce z metru, Vízek chytil dva nebo tři góly. Celkově to spíš byla tíha okamžiku než nějaká bohorovnost," uzavřel na slavia.cz Trpišovský.

Karviná mě větší šanci na záchranu než Sparta na titul, říká expert Rajnoch. Jak vidí situaci v baráži?

Zdroj: slavia.cz