Kucka či Morávek na Letnou? Levý varuje Spartu, aby se pořád nemotala v začarovaném kruhu...

Kucka či Morávek na Letnou? Levý varuje Spartu, aby se pořád nemotala v začarovaném kruhu...

Protože se pozvolna přibližuje hlavní letní přestupové okno, sportovní ředitelé jednotlivých klubů už jistě mají se svými trenéry rozpracované seznamy případných posil.

Se Spartou jsou mimochodem aktuálně spojováni jak pětatřicetiletý štítový záložník Juraj Kucka z Watfordu, jenž už Letnou prošel před svou bohatou zahraniční kariérou, tak o tři roky mladší středopolař Augsburgu Jan Morávek, který bude po řadě let končit svou bundesligovou etapu.

Expert Stanislav Levý však před podobnými návraty varuje a tvrdí, že jen málokterý podobný příchod byl opravdovou trefou ve stylu Karla Poborského nebo Marka Matějovského...

"Pokud uděláte chyby a nepoučíte se z nich, tak se v tom začarovaném kruhu budete motat dál. Z nějakého důvodu ti kluci v cizině už nehráli. Sparta si je vzala a očekávala, že s nimi bude hrát o titul," citoval web sport.cz slova třiašedesátiletého trenérského odborníka.

"Nevím, kdo z hráčů, kteří se do Sparty vrátili, o němž by se dalo říct, to byla stoprocentní trefa. Jestli to byl Čelůstka, Dočkal, Pavelka nebo Krejčí starší," přidal na sport.cz bývalý trenér Slasku Wroclaw.

Do Generali Česká pojišťovna arény přijde v nejbližším okně i brankář. Rumunský reprezentant Florin Nita totiž i přes ne až tak dávné prodloužení smlouvy nechytá a bude chtít zmizet a mít jen Dominika Holce je málo. "Sparta má těch problémů víc, nejenom na brankářském postu," zakončil na sport.cz Levý.

Zdroj: sport.cz