Nechci říct, že bych byl nějak dole, ale měl jsem menší krizi, přiznal čerstvý slovenský mistr Zmrhal

Nechci říct, že bych byl nějak dole, ale měl jsem menší krizi, přiznal čerstvý slovenský mistr Zmrhal

Osmadvacetiletý středopolař s minulostí ve Slavii, Mladé Boleslavi či Brescii Jaromír Zmrhal přidal ke dvěma získaným českým titulům také slovenský, který oslavil v rámci svého premiérové sezony ve Slovanu Bratislava.

Nyní by rád získal double, což bude znamenat dostat na lopatky Škrtelův Spartak. "Moc mě těší, že jsem pomohl k titulu. Kamarádi se mě ptají, jak se slaví titul na Slovensku. Máme do konce sezony ještě několik zápasů, včetně finále Slovenského poháru s Trnavou. Takže zatím nemůžu říct. Doufám ale, že budou podobné jako v Česku. Tedy solidní. Kde najít motivaci pro zbytek ligy? Pamatuju si, když před lety získala s předstihem titul Plzeň, v posledním kole jsme jí dali se Slavií v Edenu pět gólů. Když je hotovo, člověk tohle prostě nosí v hlavě. Že už, v uvozovkách, není o co hrát. Ale my chceme dokázat ve zbytku soutěže, že jsme právem nejlepší tým na Slovensku. A máme cíl získat double," ozřejmil v rozhovoru pro magazín Gól záložník, jenž má ve sbírce i dva triumfy v MOL Cupu a to z let 2018 a 2019.

Podle vybudovaného náskoku 13 bodů to vypadá, že nynější Slovan nemá ve slovenské branži konkurenci. "Je pravda, že náskok jsme si udržovali dlouhý čas, nicméně v první části sezony jsme byli kritizováni. Kvůli tomu, že jsme proti silnějším soupeřům nevyhrávali. Na druhou stranu jsme s nimi ani neprohrávali. Ligu jsme zkrátka zvládli velice dobře. Ve Slovanu jsou hráči deseti národností, kabina ale drží skvěle při sobě. Také já jsem ve Slovanu teprve necelý rok, v létě se mnou přišla spousta dalších fotbalistů. Myslím, že pokud se kabinu v létě podaří udržet, i s trenérem Weissem, můžeme jít dál nahoru," přidala svou predikci na webu gol.cz jedna z výrazných tváří na Tehelném poli.

Díky osmi ligovým brankám zažívá kolega Pauscheka, Weisse či Medveděva nejproduktivnější sezony kariéry, čímž překonal i své dosavadní maximum z ročníku 2016/20167, kdy ještě zářil v Edenu. "Ve slovenské lize jsem dal doposud osm gólů, přidal jsem čtyři asistence. Mělo toho být ale mnohem víc. Skoro všechno jsem nasbíral během první poloviny sezony, ve které jsem nastřílel 7 branek. Teď na jaře se mi povedla jedna. Nechci říct, že bych byl nějak dole, ale měl jsem menší krizi. Až příliš jsem se upnul, abych střeleckou smůlu utnul. Tím víc mi nešlo přidat další branky nebo asistenci. Měl jsem spoustu šancí. Nepřeháním, branek jsem mohl mít na kontě jednou tolik. Pořád mám na čem pracovat," uzavřel na gol.cz Zmrhal, jehož klub nyní čeká dvakrát po sobě třetí Spartak Trnava. Jednou v ligové soutěži a podruhé ve zmiňovaném poháru.

Finále Konferenční ligy příští rok v Česku? Praha má zájem a hrálo by se v Edenu

Zdroj: gol.cz