České Budějovice se rozloučí s další velkou klubovou ikonou Novákem. Vozábal ho do Táborska nezlákal, co vyhraje?

České Budějovice se rozloučí s další velkou klubovou ikonou Novákem. Vozábal ho do Táborska nezlákal, co vyhraje?

Dvaatřicetiletý Pavel Novák, jenž v této sezoně naskočil do patnácti ligových duelů Dynama, hodlá na konci tohoto ročníku ukončit profesionální kariéru.

Zařadí se tak po bok Jiřího Kladrubského, Jaroslava Drobného, Tomáše Sivoka, Zdeňka Křížka či Iva Táborského, kteří se na Střeleckém ostrově loučili v posledních dvou letech.

K tomuto datu nasbíral defenzivní univerzál 249 soutěžních startů, což je mimochodem více, než odehráli za Dynamo ikony jako Karel Vácha, Martin Vozála, Jiří Povišer nebo David Horejš, jenž ho na jihu země řadu let trénuje.

Rekordmana Dynama Ladislava Fujdiaara, do něhož mu chybí 26 vystoupení, ovšem už nedožene. Jeho cílem je zaokrouhlit bilanci na číslo 250, což by znamenalo jeho účast v sobotním klání s Mladou Boleslaví.

"Nejsme s trenérem na ničem domluvení. Do poslední minuty se může hrát o postup, takže bych ani nechtěl, aby mě tam dával jen kvůli rozlučce. Třeba už byla, možná bude. Třeba tímhle víkendem ukončím můj dvanáctiletý příběh," citoval web idnes.cz slova odchovance Budějovic s krátkou minulostí v sousedním Táborsku.

A co bude dál? Minimálně rok chce z fotbalové branže vypadnout, ale s majitelem Vladimír Koubkem i šéfem akademie Petrem Benátem je domluven, že by mohl zaplout do klubových struktur v roce 2023. "Teď jsem toho přesycený. Situace kolem Dynama v této sezoně nebyla jednoduchá. Za ty roky si uděláte hodně kamarádů, kteří do vás pak hustí informace ze všech stran. Už i na mě toho bylo dost," přiznal na stránkách idnes.cz rodák z Jindřichova Hradce.

"Zranění mi ukázalo, že se dají dělat i jiné věci mimo fotbal. Měl jsem volné víkendy, s rodinou jsme se doma na vesnici mohli věnovat dalším aktivitám. Z loučení jsem naměkko. Ale taky vím, co od života čekám, takže z toho zase úplně rozklepaný nejsem. Nakonec byla nabídka práce stále aktuálnější, což mi pomohlo při rozhodování," doplnil na webu idnes.cz.

A co budoucnost v nižších soutěžích? Martin Vozábal už ho lákal do druholigového Táborska, kde je nově generálním ředitelem, ale samotnému Novákovi přijde, že je to jen oddalování konce. "Druhou ligu bych mohl pár let ještě hrát, ale už bych třeba neměl tuhle pracovní nabídku," osvětlil na idnes.cz Novák, který pravděpodobně zapluje do některé z nižších soutěží v Rakousku a pak ho čeká Česko. "Kustod Radek Procházka mě tahá do Nové Vsi. Prý to nemám daleko," uzavřel portálem idnes.cz citovaný kolega Van Burena, Mihálika, Hory a spol.

Horejš po necelých 7 letech skončí na Střeleckém ostrově. Mám štěstí, že je o mé kouče zájem, mne si ruce Müller

Zdroj: idnes.cz