Zájem o koupi Chelsea má též vlastník cyklistického týmu Ineos Grenadiers

Zájem o koupi Chelsea má též vlastník cyklistického týmu Ineos Grenadiers

Britský miliardář Jim Ratcliffe nabídl 4,25 miliardy liber (téměř 125 miliard korun), za koupi londýnského fotbalového klubu FC Chelsea. Zájem o převzetí úřadujícího šampióna Ligy mistrů mají též tři skupiny investorů ze zámoří.

„The Blues“ jsou na prodej od března, když se nynější vlastník Rus Roman Abramovič ocitl na sankčních seznamech britské vlády v důsledku ruské vojenské invaze na území Ukrajiny za jeho úzké vazby na ruského prezidenta Vladimíra Putina. Chelsea má v současnosti zmrazená aktiva a funguje v omezeném režimu. To znamená například to, že náklady A-týmu na zápasy u soupeřů nesmí přesáhnout v přepočtu 24 tisíc eur.

Jim Ratcliffe je šéf chemického gigantu Ineos a je fanouškem FC Chelsea. Už dlouho se finančně angažuje ve sportu a vlastní fotbalové kluby ve francouzském Nice a švýcarském Lausanne, též cyklistickou stáj Ineos Grenadiers či jachtařský tým. V souvislosti s případnou koupí londýnského fotbalového klubu by 2,5 miliardy liber šlo na projekty spojené s podporou obětí války na Ukrajině a zbylých 1,75 mliardy GBP by v době následujících deseti letech investoval přímo do klubu.

„Toto je britská nabídka na koupu britského klubu. Věříme, že klub je víc než jeho majitelé, kteří jsou jen dočasní správci bohaté tradice,“ píše se ve stanovisku Ratcliffovy společnosti Ineos.

Zájem o koupu Chelsea má též konzorcium někdejšího šéfa FC Liverpool či letecké společnosti British Airways Martina Broughtona, jehož součástí jsou též britský pilot F1 Lewis Hamilton a americká tenistka Serena Williamsová. Mezi aspiranty na koupi klubu ze Stamford Bridge je i skupina okolo Stephena Pagliuci, vlastníka basketbalového Bostonu Celtics či konzorcia okolo spolumajitele baseballového týmu Los Angeles Dodgers amerického investora Todda Boehlyho.

Zdroj: Šport.sk

Rangnick bude kromě konzultanta na Old Trafford také koučem Rakouska