Finále poháru bude vyprodané. Sparta se pokusí o osmé vítězství, Slovácko pohár ještě nevyhrálo

Finále poháru bude vyprodané. Sparta se pokusí o osmé vítězství, Slovácko pohár ještě nevyhrálo

Už příští týden ve středu 4. května bude známý vítěz českého fotbalového poháru MOL CUPu. Fanoušky totiž na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti čeká finále mezi pražskou Spartou a domácím Slováckem. A pořadatelé hlásí už nyní vyprodáno.

Slovácko si doposavad zahrálo finále dvakrát, avšak ani jednou na zisk trofeje nedosáhlo. To fotbalisté z pražské Letné mají s touto soutěží větší zkušenost - z jedenácti finálových utkání se radovali celkem sedmkrát.

 

A finále bude asi napínavé. V aktuálním ligovém ročníku se oba celky vzájemně nešetřily, ve dvou vzájemných utkáních padlo hned osm branek. V podzimním duelu totiž zvítězili svěřenci Martina Svědíka doma vysoko 4:0, naopak venku o Velikonocích Slovácko padlo na Spartě 3:1.

 

Ačkoli v lize mají souboje Sparty a Slovácka bohatou historii, v poháru půjde o vůbec první vzájemné měření sil. Letošní finálový duel českého poháru bude už 29 v historii samostatné České republiky. Vítězem posledního ročníku je Slavia Praha, která loni ve finále porazila Plzeň 1:0. Letos ovšem vypadla už ve čtvrtfinále se Spartou po porážce 2:0.

 

Zápas budou moci fotbaloví fanoušci sledovat i u televizí. Od 19:00 jej bude vysílat ČT Sport.

 

Zdroj: molcup.cz

5 fotbalistů Bayernu Mnichov, které můžete vidět v posledních zápasech sezóny