Dva ofenzivní příchody Slavii nevyšly. Musíme pracovat s Filou, jemuž do budoucna hodně věříme, hlásí kouč

Dva ofenzivní příchody Slavii nevyšly. Musíme pracovat s Filou, jemuž do budoucna hodně věříme, hlásí kouč

I když je Slavia se 75 nastřílenými brankami ve dvaatřiceti kolech nejofenzivnějším týmem Fortuna:ligy, nemá Jindřich Trpišovský pocit, že jeho realizační tým při letní a vlastně i zimní skladbě kádru nevyřešil dobře post útočníka?

"Kuchta odešel, byla to realita, byl prodaný. Pokusili jsme se o dva hráče, ani jeden příchod ale nevyšel. Chtěli jsme v zimě získat Filu příchod se protahoval, byl to ale hráč, se kterým jsme počítali. V zimě jsme udělali čtyři hráče kolem dvaceti let, jeho jsme chtěli spíše pomalu zapracovávat, aby měl náskok na léto," přednesl na webu slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Kritizovat Tecla určitě nechce a exboleslavský Fila má podle něj vše před sebou. "Stále si myslím, že Standa Tecl je na českou ligu dobrý hráč. Kuchta měl výhodu, že si vybojoval pozici útočníka číslo jedna. Hrál pravidelně, to mu pomáhalo. Na jednu stranu potřebujete konkurenci a hodně hráčů do toho množství zápasů, na druhou stranu, každému hráči se hraje líp, když ví, že má stoprocentní důvěru na svém postu. Kuchta ale zkrátka odešel a žádného podobného hráče se přivést nepodařilo. Musíme pracovat s Filou, kterému do budoucna hodně věříme, je tu ale jen dva měsíce," podotkl na slavia.cz bývalý stratég Liberce i Žižkova.

Podle něj hlavní problém v útoku není. "Michael Krmenčík je bohužel zraněný už přes dva měsíce. Po zimě jsme měli Standu Tecla, Michaela Krmenčíka i Ivana Schranze, dva další příchody nám nevyšly. Takový hráč jako Kuchta se strašně těžko nahrazuje. Nemyslím si, že by to byl úplně kámen úrazu, problém spíše vidím v defenzivě, dostáváme více gólů, než jsme byli zvyklí. Je málo zápasů, ke hrajeme s nulou. Góly dáváme, je jich stejně, jako v minulých sezonách, dostáváme ale více gólů, což nás stálo hodně i v Evropě. Spíše je to o defenzivním rozpoložení než o tom, kdo je na hrotu. Kluci makají a jsou nebezpeční," přidal na slavia.cz kouč aktuálně druhého celku tabulky, který ztrácí na vedoucí Viktorii dva body.

Jestli měla Plzeň kopat penaltu? Myslím si, že ne, je to šílené, oni přijeli jen bránit, nic jiného hrát nechtěli, kroutil hlavou Tecl

Zdroj: slavia.cz