Kroměříž čeká památné setkání kanonýrů. Kdy proběhne exhibice s Lafatou, Škodou Panenkou a dalšími hvězdami?

Kroměříž čeká památné setkání kanonýrů. Kdy proběhne exhibice s Lafatou, Škodou Panenkou a dalšími hvězdami?

Pokud se náhodou budete pohybovat 18. června v Kroměříži a okolí, máme pro vás jeden speciální fotbalový tip, který se dotkne hned několika generací domácích střelců.

Magazín Gól bude slavit padesát let na scéně a vrcholem programu bude exhibiční zápas českých a slovenských členů Klubu ligových kanonýrů, kam spadají střelci se 100 a více prvoligovými trefami.

Aktuálně patří mezi stovkaře 76 fotbalistů, s tím, že jediným prvoligovým hráčem je aktuálně mladoboleslavský forvard Milan Škoda.

Historickému pořadí vévodí Josef Bican před Vlastimilem Kopeckým a Davidem Lafatou, který na nejvyšší úrovni nastřádal 204 branek. "Když jsem se dozvěděl, že se taková akce koná, byl jsem nadšený. Fotbalisty v Klubu ligových kanonýrů jsem jako malý obdivoval a byla pro mě obrovská čest, když jsem se mezi ně dostal. Že se s těmi legendami budu moci setkat a zahrát si v jednom týmu, to pro mě bude velký zážitek," nechal se slyšet čtyřicetiletý internacionál a nejlepší střelec Sparty v evropských pohárech, jenž se rozloučil s profi kariérou v roce 2018.

Účast přislíbili i Jaroslav Šilhavý, Petr Uličný, Karel Brückner nebo někdejší reprezentační kapitán Vladimír Darida. Pořadatelé pak jednají také o Tomáši Součkovi, Patriku Schickovi nebo Tomáši Vaclíkovi.

To Antonín Panenka dorazí na Moravu určitě. "Potkám se se spoustou kamarádů a přátel. S těmi ze Slovenska, se kterými jsme společně hrávali za československou reprezentaci, to bude po delší době. Dodnes mi vadí, že jsme se rozdělili. Za kanonýry si zakopu premiérově, protože teprve před pěti lety po změně statutu Klubu ligových kanonýrů se mi započítalo i 63 gólů, které jsem na konci kariéry nastřílel za Rapid Vídeň v rakouské lize. Až v důchodovém věku jsem vstoupil mezi stovkaře," usmíval se stránkami ceskatelevize.cz mistr Evropy z roku 1976, jenž zastává funkci čestného prezidenta Bohemians Praha 1905.

Plzeň-Sparta, Slovácko se Spartou i se Slavií, Eintracht - West Ham, Hoffenheim - Leverkusen, Real-City!

Zdroj: ČT Sport