Když to řeknu trochu hloupě, jen jsme splnili povinnost. Vyhrát ligu se ale neomrzí nikdy, usmívá se Vaclík

Když to řeknu trochu hloupě, jen jsme splnili povinnost. Vyhrát ligu se ale neomrzí nikdy, usmívá se Vaclík
OBSAHUJE OHLASY

Dlouholetý český reprezentant Tomáš Vaclík oslavil mistrovský titul již ve třetí různé zemi (Česko, Švýcarsko, Řecko) a pozvolna se dotahuje na rekordmana Jiřího Jarošíka, jemuž se to povedlo hned čtyřikrát (Česko, Rusku, Anglie, Skotsko).

"Ještě se tak někam přimotat, abych Jirku dohnal. Měl jsem vlastně velké štěstí na destinace. Praha, Švýcarsko, Španělsko a teď Řecko. Samozřejmě, fotbalově to mělo taky něco do sebe," usmíval se portálem idnes.cz citovaný bývalý gólman Sparty, Basileje i Sevilly.

S předním týmem LaLigy sice ligovou soutěž nevyhrál, nicméně získal alespoň trofej v Evropské lize. Jakožto mistr řecké Super League 1 se ale cítí taky fajn...

"Šli jsme za tím celou sezonu. Když to řeknu trochu hloupě, tak jsme vlastně jen splnili povinnost. Kvalita mužstva, individuality, postavení klubu, to všechno předurčuje Olympiakos k tomu, aby vyhrával. Ale samozřejmě vyhrát ligu se neomrzí nikdy. Je to skvělý pocit," přiznal na webu idnes.cz dvaatřicetiletý strážce svatyně.

Olympiakos triumfoval již po sedmačtyřicáté a to s obřím bodovým polštářem. Že by šlo o jeho nejsnadněji získaný primát? "To bych zase neřekl. Sice ten náskok je velký, ale samotné zápasy tak jednoznačné nebyly. Vyhrávali jsme i ty, kdy jsme nebyli lepší. A soupeři zase ztratili tam, kde neměli. Proto je tam tak velký rozdíl," podotkl na idnes.cz Vaclík a doplnil, že oslavy teprve budou, neboť nyní hraje tým z Pirea dvakrát doma.

Gólman, který má na jihu Starého kontinentu smlouvu ještě na rok, inkasoval ve 31 zápasech 21 branek. Jak spokojen je s touto bilancí? "Jsem spokojený hlavně s tím, že jsem pravidelně chytal. S tím jsem do toho taky šel. Vždyť moje poslední sezona v Seville nebyla ideální. Dvakrát jsem byl zraněný a odchytal jen osm zápasů. Tady jich mám už přes čtyřicet," uzavřel Vaclík, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Čelůstka se má proč usmívat. Na Letné vydělává více než milion korun měsíčně. Co Dočkal, Krejčí, Nita či Hložek?

Zdroj: idnes.cz