Inter po strašidelném úvodu otočil duel s Empoli, také AC Milán se na tři body s Veronou nadřelo

Šestatřicáté kolo italské Serie A odstartoval v pátek duel milánského Interu s týmem z Empoli. A začal velice překvapivě.

Pořádně překvapeni museli být všichni fanoušci milánského Interu, kteří dorazili v páteční podvečer podívat se na papírově "jasné" utkání. Na San Siro totiž dorazilo čtrnácté Empoli, kterému se proti Interu příliš nedaří. Ale! Už v páté minutě dostal hosty do vedení Pinamonti a po půl hodině hry přidal druhou branku hostí Asllani. Poté však domácí přidali a ještě do konce první půle stihli vyrovnat díky vlastnímu gólu Romagnoliho a následující brance Martíneze do šaten. Inter navíc ještě v nastaavení utkání málem otočil, ale nakonec se tomu tak nestalo. Otočení vývoje zápasu tak přišlo až ve druhé půli, když po hodině hry přidal v 64. minutě druhý gól v utkání z voleje po namazání od jednoho z obránců hostí Lautaro Martínez. Těsné vedení favorit utkání hájil až do úplného závěru utkání, ve kterém čtvrtým gólem rozhodl o své zasloužené výhře, která se však - zejména díky překvapivému úvodu - nerodila úplně lehce. Empoli však bylo ve druhém dějství úplně neškodné a marné.

Podle očekávání byli v utkání Janova s Juventusem mírně aktivnější aktivnější fotbalisté celku z Turína. V první pětačtyřicetiminutovce si šak Juventus vytvořil pouze jedinou šanci, ale Keanova hlavička při ní pouze lehce olízla břevno. Rovněž Janov si vytvořil za první pětačtyřicetiminutovku pouze jedinou šanci, ale Wojciech Szczęsny si se střelou Manola Portana nakonec poradil. Na gól si tak museli diváci v Janově počkat až do druhé půle. A vstřelil ho krátce po jejím začátku Dybala. Juventus byl i nadále aktivnějším a vytvořil si i několik dobrých šancí, kdy jej v přidání dalších branek několikrát zastavila i branková konstrukce Szczęsnyho brány. A tak nakonec trestali domácí, za které srovnal na 1:1 v sedmaosmdesáté minutě Albert Gudmundsson. Už v nastaveném čase měl tři body pro fotbalisty Juventusu Kean, který však trestuhodně netrefil odkrytou bránu. A tak přišel logicky druhý trest. Bonucci fauloval v páté minutě nastavení v pokutovém území jednoho z fotbalistů domácích a Domenico Criscito dokonal proměněnou penaltou obrat a rozhodl o třech bodech pro Janov.

Turín, za který celý zápas odseděl na lavičce náhradníků český stoper David Zima odevzdal všechny tři body v nepříliš záživném utkání fotbalistům Neapole. Ta mohla zvítězit i větším rozdílem, ale domácí brankář Berišu chytil v osmapadesáté minutě Insignovi pokutový kop. O vítězství Neapole tak rozhodl až v 73. minutě po pěkné sólové akci Fabian Ruiz.

Spravedlivou remízou nakonec končí vyrovnané utkání Sassuola s Udinese. Domácí fotbalisté získali celkem brzy jednogólový náskok, který se hostující Udinese dlouho snažilo dohnat. A třináct minut před koncem se to hostům přeci jen povedlo. I poté mohlo z obou stran dojít ješt ke změně skóre, ale to už se nakonec nestalo.

Roli favorita potvrdili fotbalisté Lazia Řím v souboji se Sampdorií na domácím stadiónu vybojovali tři body. Velmi důležitž byl první gól. který favoritovy vystřelil závěrem poločasu Patric. Po jeho trefě se Lazio uklidnilo a převzalo otěže hry zcela do svých rukou. V 59. minutě pak náskok navýšil a de facto zápas ukončil Luis Alberto. Lazio se díky vítězství vrátilo na pátou příčku před svého městského rivala AS. Sampdoria zůstává šestnáctá. Náskok na sestupem ohrožený Janov dělá pět bodů, takže záchrana stále ještě není jistou.

Milánské AC potřebovalo uspět na půdě Hellasu Verona, ale byli to domácí, kteří se dostali do vedení po trefě Faraoniho. Tonali však v nastaveném čase první půle stav srovnal a po změně stran se postaral o obrat. Florenzi pak tři minuty před koncem upravil na 1:3.

Serie A, 36. kolo:

Inter Milán - Empoli 4:2 (2:2)
Branky: 40. S. Romagnoli vla., 45. a 64. La. Martínez, 90+4. Sánchez – 5. Pinamonti, 28. Asllani.

Janov - Juventus 2:1 (0:0)
Branky: 87. Gudmundsson, 90+6. Criscito z pen. - 48. Dybala.

Turín - Neapol 0:1 (0:0)
Branka: 73. Ruiz

Sassuolo - Udinese 1:1 (1:0)
Branky: 6. Scamacca – 77. Nuytinck

Lazio Řím - Sampdoria 2:0 (1:0)
Branky: 41. Patric, 59. Alberto