Hoftych: Douděra se podle statistik trefí příště dvakrát. Ani tato skupina není o ničem

Hoftych: Douděra se podle statistik trefí příště dvakrát. Ani tato skupina není o ničem

Spokojený byl trenér Mladé Boleslavi Pavel Hoftych po prvním finále skupiny o umístění v zápase s Olomoucí.

„Já myslím že zápas s Olomoucí ukázal že ani tato skupina při nějakém lepším motivačním doladění nemusí být, jak se říká o ničem. Viděli jsme zápas, ve kterém byla Sigma do třicáté minuty, bych řekl, lepším. My jsme potom do poločasu vstřelili branku, kdy už jsme tam před tím měli dva až tři náznaky. Ve druhém poločase to byl emotivní zápas, kde jsme šli do vedení na 2:0 a mohli jsme přidat i branku na 3:0. Tam si myslím že se to lámalo. Sigma se potom i s povzbuzováním olomouckého publika dostala do varu. Zatlačila nás v závěru utkání. Pomohl nám i Šeda chycenou penaltou. Byl to hodně emotivní druhý poločas. Vyhráli jsme o jednu branku a máme ten poločas z toho dvojutkání lépe rozehraný,“ ohodnotil utkání se Sigmou Hoftych.

Ten se po utkání vyjádřil i k tomu, v jaké chvíli podle něj Středočeši strhli duel s Olomoucí na svou stranu. Paradoxně to podle něj nebylo sólo, ve kterém si ikona Hanáků Roman Hubník v prvním poločase přihodila zranění. „Roman se tam pustil do odvážného sóla, což ho nakonec stálo zranění. Přeju mu, ať to není nic vážného a je v pořádku. Je to velký fotbalista, který má za sebou skvělou kariéru. Každopádně, než na to Sigma stačila nějakým způsobem zareagovat, tak z toho dostala branku. Než se z toho jeho odchodu oklepala, tak z toho Pechíno trefil svojí krásnou brankou. Neříkal bych, že by se lámalo. Já si myslím, že ten zápas se dal zlomit. Skvělý zápas odehrál Ladra. Bohužel to tam neuklidil. Kdyby to bylo 3:0, tak bychom asi definitivně zlomili odpor domácích. I tak to byl zajímavý duel,“ podal čtyřiapadesátiletý trenér svůj pohled.

Mladá Boleslav zvítězila zejména díky chycené penaltě brankáře Šedy ze samého konce zápasu. „Víme o tom, že Šedys umí pískat penalty. Navíc i ten zákrok, než byla penalta odpískaná, tak to byl zázračný zákrok. Tohle on má. Hodně jsme se bavili s trenérem brankářů, že hodně pracují na tom, že vědí, kdo kam kope. Šel si pro ni a chytil ji. Nehodnotil bych tady Sigmu, pochválil bych Šedu,“ vysekl Hoftych pochvalu zkušenému brankáři Středočechů.

A logicky došlo i na otázku Davida Douděry, který po dlouhé době nezaznamenal vstřelený gól. „Není to pro něj jednoduché období. Jednoduché to má v tom, že mu to tam momentálně hodně padá. I dneska tam měl první poločas takový ten vypadlý míč, který byl nakonec zblokovaný. Je jasné, že soupeři se mu teď více věnují. Odmakal to do obrany, odmakal to dopředu. Nebyla tam dneska taková ta lehkost, ale také to není jednoduché. Hodně se teď o něm píše, hodně se na něj soustředí protihráči. Odvedl výkon, který byl poctivý, nebyl lehký a nebyl korunovaný brankou,“ zastal se Hoftych Douděry. „To nám statisticky vychází, že příští týden dá Olomouci dvě branky, protože to musí někde dohnat,“ zavtipkoval boleslavský lodivod ještě na závěr.

Zdroj: fkmb.cz

Čeká švýcarskou ligu nadstavba? Kluby rozhodují, zda se vydají zámořskou cestou. O titulu by tam rozhodovala miniserie