Pomůže sázka k záchraně Salernitany? Pokud ano, trenér Nicola absolvuje dlouhou pěší pouť

Pomůže sázka k záchraně Salernitany? Pokud ano, trenér Nicola absolvuje dlouhou pěší pouť

Italský fotbalový trenér Davide Nicola se brzy možná vydá na náročnou pěší pouť.

Devětačtyřicetiletý kormidelník týmu US Salernitana 1919 totiž slíbil, že v případě záchrany jeho svěřenců v Serii A absolvuje téměř tří set kilometrovou pouť po vlastních nohách ze Salerna do Říma za papežem Františkem. Město Salerno z regiónu Kampánia je domovem fotbalistů Salernitany.

Salernitana, za kterou pravidelne nastupuje aj slovenský obranca Norbert Gyömbér, byla v nejvyšší italské fotbalové soutěži od prvního kola v zóně znamenající sestup do Serie B, ale ve čtvrtek doma zdolala Benátky 2:1 a dostala se na 17. příčku. Do nižší soutěže spadnou týmy na 18. až 20. pozici.

Fotbalisté Salernitany měli od 9. ledna do 10. dubna černou jedenáctizápasovou šňůru bez vítězství a v té době by na jejich záchranu nevsadil asi nikdo. Od té doby však v pěti ligových zápasech získali 13 bodů a situace se otočila. A pokud Salernitana zvládne i nedělní duel se stejně ohroženým Cagliari, nebude dvě kola před koncem sezóny daleko od záchrany. Davide Nicola vede klub od poloviny února.

"Nedívám se na tabulku. Nikdy nekalkulujeme. V neděli chceme a potřebujeme odehrát další skvělý zápas. Uvědomujeme si totiž, že na dosáhnutí něčeho velkého potřebujeme jít přes svoje limity," poznamenal Davide Nicola po vítězství nad Benátkami.

Pro kouče Salernitany by to nebyla premiéra, ve které by musel plnit slib spojený se záchranou svých svěřenců v nejvyšší soutěži. V sezóně 2016/2017 během angažmá v Crotone slíbil, že v případě zachování prvoligové příslušnosti absolvuje na kole 1300 km z Crotone domů do piemontského městečka Vigone nedaleko Turína.

Hráči Crotone se opravdu zachránili a Nicola uvedenou trasu zdolal za devět dní. Svou pouť tehdy věnoval synovi, který zemřel při dopravní nehodě na kole. Když mu bylo 14 let, srazil ho autobus.

Současný kormidelník Salernitany po zmíněném čtvrtečním triumfu na sociální sítě napsal: „Cesta je stále dlouhá." Otázkou zůstává, zda tím myslel cestu jeho svěřenců k záchraně, nebo už byl myšlenkami na pěší pouti do Vatikánu.

Zdroj: Šport.sk

Klíčové faktory úspěchu Zbrojovky v boji o první místo

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.