Koubek: Baník byl efektivnější. Nám od všeho něco chybělo

Koubek: Baník byl efektivnější. Nám od všeho něco chybělo
OBSAHUJE OHLASY

I přes prohru v Ostravě komentoval trenér Hradce Králové Miroslav Koubek zápas celkově v dobré náladě. Aby taky ne. Vždyť jeho tým už má jako nováček dávno splněno. Nahání soupeře ve skupině o titul a hraje pohledný fotbal.

A pro Východočeši na Ostravu nestačili? „Já si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Obecně do byl kvalitní zápas. Hrálo se nahoru – dolů, jak se říká. Bylo tam hodně finálních šancí, jak z naší strany, tak ze strany Baníku. Bylo to takové uvolněné. My jsme prohráli, protože jsme udělali hloupé chyby,“ uvedl nejstarší ligový trenér svůj pohled pro O2 TV Sport v pozápasovém rozhovoru.

„Baníku druhý gól po autu. To jsou takový hloupý góly, které rozhodly. Například, když jsme dostali ten gól na 2:1, tak všichni naši hráči říkali, že byl Harazim faulovaný Ten druhý gól to rozhodl. My jsme měli spoustu věcí vpředu. Měli jsme dobrou přechodovou kombinaci a poměrně dost situací, které mohly skončit brankou. Ale bohužel jsme dali jenom jednu. Suma sumárum, udělali jsme hloupé chyby a Baník byl prostě efektivnější,“ komentoval trefně Koubek utkání.

Právě o nízké efektivitě hradeckého klubu svědčí i počet střel na bránu. Vždyť Východočeši vypálil jedenáctkrát, z toho přímo šestkrát šel míč přímo mezi tři tyče. „Byl tam brankář Laštůvka, který chytil gólovou hlavičku. Oni byli lepší. Nám chybělo od všeho něco – kus kvality, kus důrazu a kus přesnosti,“ konstatoval hradecký kormidelník.

A jak se těší Koubek v dalším zápase na Plzeň? Obere ji Hradec stejně jako před tím Spartu a Slavii? „Nechtěl bych tohle komentovat. My chceme každé utkání vyhrát. Já jako trenér i mužstvo,“ zakončil Koubek pozápasový rozhovor.

Jedeme tam vyhrát. Dánský obránce Sparty Højer vůbec nepřipouští, že by letenský klub v Plzni neuspěl