Z malého kluka se stal ramenatý chlap. Ve Wolfsburgu možná roste rozený tvůrce hry pro českou reprezentaci...

Z malého kluka se stal ramenatý chlap. Ve Wolfsburgu možná roste rozený tvůrce hry pro českou reprezentaci...

Český reprezentant do devatenácti let Lukáš Ambros (17), který má za sebou zkušenosti z mládežnické Ligy mistrů, se před pár dny premiérově zapojil do tréninku áčka bundesligového Wolfsburgu.

Jeho agent Martin Krob zmínil, že má za sebou stáže v Heerenveenu, Benfice Lisabon nebo Southamptonu. Byť ho chtěla podepsat Kodaň a ozvalo se několik italských klubů, nakonec padla volba na naše západní sousedy...

"Ze všeho nejvíc nás zaujal konkrétní plán týkající se Lukášovy kariéry, který nám Wolfsburg představil. Společným cílem je, aby v létě naskočil do přípravy s áčkem. Lukáš na tom od svého příchodu intenzivně pracuje. Minulý týden už jednou trénoval s áčkem. Teď už záleží jen na něm a na následném rozhodnutí vedení. Lukáš odjížděl do Německa jako malý kluk a dnes je z něho ramenatý chlap. V klubu velmi dbají na fyzický rozvoj hráčů. V tomhle ohledu s ním udělali velký kus práce," uvedl na seznamzpravy.cz jeho manažer.

Mládežnický kouč David Holoubek pro něj má jen slova obdivu. "Lukáš je z Wolfsburgu zvyklý na jiný level konkurence. Je na něm znát, že hraje v zahraničí. Má odlišné vnímání důležitých zápasů. V Česku při velkých zápasech často tíhneme k přehnanému respektu, možná i strachu nebo obavám. Ale on to vnímá spíš jako výzvu. Jako by si říkal: Teď se vám ukážu. Je mi úplně fuk, jestli proti mně hrají Francouzi, kteří mají hodnotu milion eur. Já vás jdu porazit," hodnotil bývalého mládežníka Slovácka či Slavie šéf devatenáctky David Holoubek, jehož slova nabídl web seznamzpravy.cz.

Velmi dobře ho zná také Petr Havlíček, který s nim pracoval ve výběrech do šestnácti a sedmnácti let. "Je s ním perfektní spolupráce. Je na něm znát, že má jasný cíl a že se chce neustále zlepšovat. Líbí se mi, jak vnímá fotbal. Je také velmi otevřený. Když mu řeknu konkrétní věc, s díky to přijme a přizpůsobí se. Je rozený tvůrce hry. Dokonale si rozumí s míčem, což se projevuje zejména v útočné fázi, kde je pro soupeře velmi nebezpečný. Jde o vzácný typ hráče, který má veškeré předpoklady pro to, aby rozhodoval důležité zápasy. Musím říct, že s ním v Německu pracují skvěle. Sám si to nemůže vynachválit. Všechno tam mají na špičkové úrovni. Individuální přístup je tam zřejmě ještě o level výš než třeba na Spartě nebo Slavii, kde aktuálně dosahují českého stropu. Od kondičního programu přes fyzioterapeuty, Wolfsburg poskytuje svým talentům senzační servis," přidal trenérský odborník na webu seznamzpravy.cz.

Takže od léta už stabilní členství v prvním týmu z Volkswagen areny pro 30 tisíc diváků? Své si k tomu jistě poví hlavní kouč vlků Florian Kohfeldt.

Schick je pro nás klíčový hráč, někdy prostě musíme někoho prodat, takový je fotbal, zní z Leverkusenu

Zdroj: seznamzpravy.cz