Sebevědomí máme dostatek, pro většinu z nás to bude životní zápas, tvrdí před finále se Spartou Hofmann

Sebevědomí máme dostatek, pro většinu z nás to bude životní zápas, tvrdí před finále se Spartou Hofmann

Protože funkční veterán Michal Kadlec odpočíval na očekávané středeční finále MOL Cupu, kapitánskou pásku Slovácka proti Hradci Králové (3:0) navlékl další ostřílený borec Stanislav Hofmann.

Ovlivnilo výkon celku z Uherského Hradiště blížící se rozuzlení se Spartou, které může do jeho města přivát premiérovou klubovou trofej v historii 1. FC?

"Asi trochu ano. Všichni jsme si pochopitelně dávali pozor, abychom se nezranili, nebo abychom nebyli vyloučeni. Obojí naštěstí klaplo. Jsme hrozně rádi, že jsme se s ligovým ročníkem rozloučili před našimi fandy výhrou," uvedl v interview pro sport.cz zkušený stoper.

Díky čtvrté příčce v lize už mají svěřenci kouče Martina Svědíka jistotu kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Může však být ještě lépe. "Ukázali jsme, že loňská čtvrtá příčka nebyla náhodná. Dokonce jsme tentokrát vybojovali víc bodů. Máme výbornou kabinu, skvělou partu a táhneme za jeden provaz i s trenéry a vedením. Vzájemně si věříme. Osobně jsem nepochyboval, že čtvrté místo v lize obhájíme," přiznal na sport.cz jednatřicetiletý zadák.

Jak moc lákavá je pro jeho mužstvo představa, že pohár zůstane "doma"? "Neskutečně. Máme obrovské odhodlání sparťany porazit a pohár získat. Pro většinu z nás to bude životní zápas. Asi málokdo čekal, že Slovácko bude tak důležitý duel někdy hrát. Já osobně se hrozně těším, a platí to i o celé kabině. Příliš jsem nečekal, že Slavii v závěrečném ligovém kole porazí. Pro nás to ale nehraje žádnou podstatnou roli. Rozhodne se v jediném utkání, a my se teď vezeme na úspěšné vlně. I sebevědomí máme dostatek. Uvidíme, s čím vyrukuje Sparta. Ve středu se ukáže, jak to dopadne," uzavřel na sport.cz spoluhráč Petržely, Vechety či Havlíka, jehož tým dokázal před pár dny Letnou vyloupit poměrem 2:1 a podobný výsledek by nepochybně bral také uprostřed pracovního týdne.

Okopaný Hejda už se na mezinárodním poli neobjeví: Jsem rád, že vůbec stojím, reprezentace by měla být o mladších

Zdroj: sport.cz