Slavia to dělá dobře, není v žádné krizi, Nepodařené věci si vyhodnotí a příště bude opět silnější, předpovídá Švancara

Slavia to dělá dobře, není v žádné krizi, Nepodařené věci si vyhodnotí a příště bude opět silnější, předpovídá Švancara

Co stojí za tím, že vítěz základní části Fortuna:ligy nakonec nedokráčel ke čtvrtému ligovému primátu v řadě a musel se spokojit jen se statusem vicemistra? 

Petr Švancara připustil, že na Slavii, jež v EKL dokráčela až do čtvrtfinálové fáze, ve finiši dopadla těžká sezona. "Slavia nadstavbu absolutně nezvládla, kdyby se počítala jen ona, skončila by nakonec čtvrtá, před ni by se dostaly nejen Plzeň, ale i Sparta a Slovácko. Je to pro mě velké překvapení. Je možné, že na ni dopadla těžká sezona, jiné vysvětlení nevidím," uvedl na serveru aktualne.cz častý host televizní talk show Tiki-Taka.

Podle brněnského experta totiž sešívaní nahráli špatně. "Proti všem soupeřům byla Slavia dominantní, více na míči, měla převahu. Ale je to o gólech. A Slavia, přestože za celou ligu nastřílela neuvěřitelných 80 gólů, mistr Plzeň jen 63, šance neproměňovala," nabídl vysvětlení bývalý hráč vršovického "S", jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

Druhou věcí je, že tým dostával hodně hloupé branky. "V defenzivě Slavia nebyla tak jistá jako v předchozích letech. I vinou gólmanů. V předchozích letech se mohla spolehnout na stoprocentního Koláře, teď on i Mandous dostali jednoduché góly. Také obrana občas nefungovala, jak měla, například v utkání s Hradcem, tak se to projevilo. Když se k tomu přidá neproměňování šancí, přišla logicky o titul," doplnil na aktualne.cz někdejší útočník Žižkova, Příbrami, Slovácka či Brna.

S ohledem na budoucnost a nadcházející sezonu 2022/2023 je ovšem opět optimistou. "Celkově ji nehodnotím nijak špatně, druhé místo přece není ostuda. Navíc se z toho poučí. Ať Slavia pokračuje, ať jede dál v nastoupené cestě. Dělá to dobře, vůbec není v žádné krizi, dělá nám radost. Akorát letos dojela na některé nepodařené věci. To si však vyhodnotí a v další sezoně bude zase silnější," predikoval webem aktualne.cz citovaný čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Post pravého beka je jednou z letních priorit Sparty. Ta to vyřeší příchodem Mejdra...

Zdroj: aktualne.cz