Vrbova velká výhoda? Zná region i duši Ostraváka, umí s lidmi z kraje jednat a pracovat, oceňuje Komňacký

Vrbova velká výhoda? Zná region i duši Ostraváka, umí s lidmi z kraje jednat a pracovat, oceňuje Komňacký

Poslední mistrovský titul zažila Ostrava v roce 2004, s tím, že tehdy u toho byl trenérský tandem František Komňacký - Pavel Vrba.

Druhý jmenovaný se na Bazaly po 18 letech a nedlouho po svém konci ve Spartě vrací a bude navazovat na konečnou pátou příčku, za kterou v závěru této sezony zodpovídal Tomáš Galásek.

Jak se vůbec výše zmíněný sedmdesátiletý expert dívá na ostravský návrat o 12 let mladšího odborníka, jenž v posledních letech sbíral ostruhy na mezinárodním poli, v Rusku i Bulharsku?

"Jeho návrat mě nepřekvapil. Pavla znám a vím, že vnitřně se na něj dlouho připravoval. Začínal v Baníku jako hráč i trenér, má šanci navázat na úspěch, který jsme tehdy spolu prožili. Čekal jsem, že se do Baníčku vrátí," uvedl na stránkách idnes.cz bývalý reprezentační asistent.

"Pavel zná region, zná duši Ostraváka. To je velká výhoda. Umí s lidmi z kraje jednat, pracovat, což pro trenéra odjinud není snadná věc. A fanoušci ho vezmou jako svého," doplnil na idnes.cz někdejší šéf Jablonce, Žiliny, Rostova, Ružomberoku, Jihlavy či Hodonína.

Slezská kabina, již mimochodem čeká letní přátelský střet s Celtikem Glasgow, by mu měla podle slov zkušenějšího kolegy brzy zobat z ruky.

"Pavel přijde do kabiny a hráči mají oči na stopkách a žerou všechno, co řekne. Má autoritu, něco dokázal a bude chtít být úspěšný dál," zakončil na idnes.cz Komňacký.

Baráž? Bohemka to zvládne, spíš mám strach o Teplice, míní Švancara, jehož vyděsila slova Jarošíka

Zdroj: idnes.cz