Stali jsme se legendami, je to asi největší úspěch našich kariér, zářil Guardiola. Jak komentoval Liverpool?

Stali jsme se legendami, je to asi největší úspěch našich kariér, zářil Guardiola. Jak komentoval Liverpool?

Čtyři mistrovské primáty za posledních pět let vejdou podle jednapadesátiletého španělského manažera Josepa Guardioly do historie Manchesteru City.

Tím spíš, že se tak stalo na úkor v obrovské formě hrajícího Liverpoolu, který se podle slov někdejšího šéfa Barcelony i Bayernu každý rok zlepšuje.

"Měli bychom o Liverpoolu mluvit jako o poražených? Je fantastické, co v posledních sezonách v Premier League předvádějí. Našel se jeden tým o chlup lepší, ale i oni jsou vítězové," ocenil družinu kolegy Jürgena Kloppa bývalý hráč Barcelony, Brescie, AS Řím i Al-Ahli, jemuž se podařilo před třiceti lety se Španělskem ovládnout Letní olympijské hry.

"Stali jsme se legendami. Vyhrát čtyřikrát titul z pěti pokusů se může povést jen týmu s opravdu výjimečnými hráči. Je to asi největší úspěch našich kariér, neuvěřitelné. Na tohle se bude vzpomínat," zářil stránkami ČT sport citovaný magnet na úspěchy.

"Při prvním titulu jsme získali 100 bodů, druhý jsme potvrdili až v posledním zápase v Brightonu, třetí byl kvůli pandemii bez diváků a tenhle s našimi fanoušky je ten nejcennější," přidal na portálu ceskatelevize.cz šéf De Bruyneho, Sterlinga a spol.

"Je krásné zažívat takové emoce a mám pocit, že i díky tomuhle momentu budeme příští sezonu ještě silnější," postrašil soupeře Guardiola, který se stal nejúspěšnějším cizincem v historii anglické ligy, když v počtu titulů překonal Arséne Wengera i Josého Mourinha a Citizens pod jeho vedením dosáhli během šesti let již na jedenáctou trofej.

Nová zbraň Liverpoolu se jmenuje Luis Díaz. Podle Kloppa je Kolumbijec absolutní špička...

Zdroj: ceskatelevize.cz