TOP 10 nejlepších útočníků dneška? Schick je na tom stejně jako Vlahovič a lépe než Salah. Těchto 5 hvězd je před ním...

TOP 10 nejlepších útočníků dneška? Schick je na tom stejně jako Vlahovič a lépe než Salah. Těchto 5 hvězd je před ním...

Jak známo, ve Zlaté kopačce není důležitý pouze počet vstřelených branek, ale také to, v jaké soutěži jednotliví střelci skórují.

Zatímco v TOP 5 soutěžních Starého kontinentu (Anglie, Německo, Francie, Itálie a Španělsko) se počet gólů násobí dvěma, další přední ligy mají koeficient jen 1,5 a ve zbytku se pak branka rovná jednomu bodu.

Šestinásobný držitel Zlaté kopačky Lionel Messi vůbec neuspěl a čtyřnásobný vítěz stejné ankety Cristiano Ronaldo obsadil díky 18 trefám v Premier League až jednadvacátou pozici.

Své zastoupení má ovšem v první desítce i český fotbal a to zásluhou Patrika Schicka, jenž díky čtyřiadvaceti brankám obsadil konečné šesté místo, o nějž se podělil se srbským ostrostřelcem Dušanem Vlahovičem z Juventusu Turín.

Pořadí suverénně ovládl Robert Lewandowski z Bayernu, jenž tak s přehledem obhájil svůj triumf z loňského roku, kdy nasázel soupeřům dokonce jednačtyřicet gólových ran.

Ze stříbrné pozice se může radovat Kylian Mbappé z PSG, jenž těsně předčil jak Karima Benzemu z Realu, tak Cira Immobileho z Lazia Řím, jenž mimochodem celému střeleckému peletonu vládl v roce 2020.

Zlatá kopačka v sezoně 2021/2022:

Hráč Klub Góly Body
1. Robert Lewandowski Bayern Mnichov 35 70
2. Kylian Mbappé PSG 28 56
3. Ciro Immobile Lazio Řím 27 54
  Karim Benzema Real Madrid 27 54
5. Wissam Ben Yedder AS Monako 25 50
6. Patrik Schick Bayer Leverkusen 24 48
  Dušan Vlahovič Florencie/Juventus 24 48
8. Muhamad Salah Liverpool 23 46
  Son Hung-min Tottenham Hotspur 23 46
10. Erling Haaland Borussia Dortmund 22

44

 

 

Stali jsme se legendami, je to asi největší úspěch našich kariér, zářil Guardiola. Jak komentoval Liverpool?

Zdroj: sport.cz