Majitel Varnsdorfu vysvětlil, proč se po Drskovi rozhodl vsadit právě na libereckého asistenta Holeňáka...

Majitel Varnsdorfu vysvětlil, proč se po Drskovi rozhodl vsadit právě na libereckého asistenta Holeňáka...

Vlastimil Gabriel, ředitel a majitel druholigového Varnsdorfu, který v uplynulém ročníku FNL finišoval na šesté pozici, vysvětlil volbu nového trenéra, jenž startuje v novém působišti přípravu 20. června.

Pavla Drska, který se vrátil do domovského Kladna, nahradil dosavadním libereckým asistentem Miroslavem Holeňákem, pro nějž půjde o premiéru v roli hlavního trenéra.

"Já nechodím nikam daleko. Měli jsme různé nabídky, ale jdu většinou do toho, co znám nebo si ověřím," citoval web idnes.cz slova prvního muže severočeské značky u Šluknovského výběžku.

Šestačtyřicetiletého Holeňáka, jenž zažil na stadionu U Nisy hned několik hlavních trenérů včetně Holoubka, Hornyáka, Hoftycha i Kozla a zkušeností by tedy měl mít více než dost, nelanařil prvně.

"Z nejbližšího okolí mi vycházel už dřív, ale tehdy to ještě nedopadlo. Chtěl zůstat v Liberci a nabýt zkušenosti. Teď v něm uzrálo rozhodnutí, že se chce ve své kariéře osamostatnit. A taky pomohlo, že umí dělat s mladými," ocenil svého nového podřízeného Gabriel, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Jak je u něj tradicí, novému šéfovi lavičky poskytl kontrakt na neurčito. "Míra je pracovitý trenér, emotivní. V trojici s asistentem Petrem Papouškem a koučem brankářů Radkem Porcalem bude největší tahoun," uzavřel idnes.cz citovaný Gabriel.

Prioritou Táborska je dostavba stadionu. Podali jsme žádost na Národní sportovní agenturu a čekáme, hlásí Vozábal

Zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.