Nemám rád hráče, kteří se potulují na hřišti, vymezuje se čerstvě sešívaný poctivec Douděra

Nemám rád hráče, kteří se potulují na hřišti, vymezuje se čerstvě sešívaný poctivec Douděra
OBSAHUJE VIDEO

Dnes již exboleslavský expres s historií na dejvické Julisce David Douděra by měl být součástí Edenu minimálně do léta 2025. Podpis kontraktu se Slavií mu přinesl nádherné a těžko popsatelné pocity a husí kůže mu naskakovala už když přijížděl do Vršovic a z dálky viděl stadion.

Slavia přetáhla do metropole za posledního půl roku již třetího fotbalistu Mladé Boleslavi. Na jakou pozici s ním realizační tým sešívaného "S" vůbec počítá?

"Trenér Trpišovský mi volal a říkal, že se uvidí. Buďto to bude záložník, nebo to bude bek. Už to neřeším, dospěl jsem do fáze, kdy je mi jedno, jestli hraju křídlo nebo beka. Kdysi jsem to řešil, teď jsem herně i mentálně vyspěl a do Slavie přicházím s tím, že budu hrát tam, kam mě postaví trenéři. Co si ukážeme, to budu respektovat a plnit na hřišti," uvedl na oficiálních stránkách vicemistra nový spoluhráč Ševčíka, Lingra, Provoda a spol.

Douděra je od loňského roku rychlostním rekordmanem Fortuna:ligy, když se dostal až nad hodnotu 36 kilometrů za hodinu. Trénuje dotyčný aspekt hry nějak speciálně?

"Vím o sobě, že jsem rychlý hráč. Pomáhá mi to v zápasech. Někdy to ale mají rychlostně vybavení hráči těžší, soupeři se na ně připravují. Odmalička to v sobě nemám, poznal jsem to až na Dukle. Postupným růstem charakteru jsem pochopil, že ve mně rychlost je. Neřekl bych, že jsem se tomu věnoval nějakými cvičeními, možná doplňující rychlé nohy. Rychlé nohy jsme dělali odmalička s tátou a bráchou, když jsme si kopali. Pokořil jsem rekord, ale nějak jsem se tím nechlubil. Rozebrali jsme si to doma na gauči u fotbalu s tátou a bráchou, pogratulujeme si a jdeme dál," popsala na webu slavia.cz čerstvá akvizice slavné tuzemské značky.

Tu mimochodem zdobí i náročný celoplošný styl fotbalu. "Od trenérů mám nejvíc za úkol trhat obranu. Z pozice beka mám hodně silné tandemové náběhy, nedělá mi problém zasprintovat 60 metrů tam a zpátky. Vidina pomoci týmu, že otevřu záložníkovi prostor, nebo mi dá balon, mě žene. To samé dozadu, nechci dostat gól, takže mě to nutí i zpátky. Jsem poctivý, nemám rád hráče, kteří se potulují na hřišti. Celou kariéru mám založenou na tvrdé práci, běhání, soubojích a situacích jeden na jednoho," neměl problém přiznat na klubových stránkách třiadvacetiletý mladík.

Nebojte se, bude líp! Rosický už ponese odpovědnost, za neúspěch ale můžete i vy, vzkázal Křetínský fandům. To jako vážně?!

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.