Proč se Hamšík nechce vrátit do slovenské ligy a jaké trenérské plány už ve své hlavě střádá?

Proč se Hamšík nechce vrátit do slovenské ligy a jaké trenérské plány už ve své hlavě střádá?

Úřadující šampion turecké nejvyšší soutěže Marek Hamšík už se bude v nejbližší budoucnosti soustředit výhradně na klubovou kariéru, čili Trabzonspor.

Před časem proto oznámil reprezentační konec a to vše i přesto, že byl koučem národního týmu Štefanem Tartovičem přemlouván k pokračování...

"V létě mi bude 35 a poslední měsíce či rok se objevovala častá zranění. Navíc mě s mým klubem čeká náročný podzim. Hrajeme nejen domácí soutěž, ale i evropský pohár a zápasů bude hodně. Musel jsem někde ubrat," přiblížil své myšlenkové pochody někdejší slavný středopolař Neapole, jehož slova vyšla na sport.sk.

V Medical Parku pro více než 41 tisíc diváků by se nebránil ani dalšímu krajanovi a zmínil dokonce jeden konkrétní tip. "Pokud bych měl klubu někoho doporučit, byl by to Robert Mak, jemuž v Maďarsku dobíhá smlouva. Byl mým dlouholetým kolegou v repre, měl i angažmá v Turecku. Věřím, že si najde dobrý klub, ve kterém bude hrávat a vrátí se do nároďáku," přidala na sport.sk slovenská hvězda.

Tu vůbec neláká návrat do slovenské nejvyšší soutěže, jaký zvolil například Martin Škrtel nebo Robo Vittek a bude chtít být co nejdéle v zahraničí. Jeho agent Juraj Vengloš je přesvědčen o tom, že by mohl hrát venku na nejvyšší úrovni ještě dvě až tři sezony a stále eviduje zájem předních evropských klubů...

"Chci si užít své poslední roky v zahraničí. Necítím to tak, že bych končil na Slovensku. Když se podívám na to, co po příchodu domů zažili bývalí reprezentanti, neměli to zrovna růžové a nikdo z nich si to nezasloužil. Takové zacházení a chování bylo hrozné a já to nechci zažít. Není to jen o Martinu Škrtelovi, mohl bych jmenovat více příkladů. Mrzí mě to nejen vůči němu, ale i vůči jiným," podotkl na sport.sk Hamšík.

Jakmile bývalý hráč Slovanu Bratislava, Dalianu Pro, Göteborgu či Brescie skončí, chtěl by se věnovat trenérské práci u mládeže Jupie v Banské Bystrici, kde sám vyrůstal.

"Vyrůstal jsem v Jupii Banská Bystrica od pěti pět. Do této školy jsem vstoupil jako investor, jsem jejím majitelem. Chci dětem nabídnout moderní podmínky. Pokud se dobuduje areál v městské části Rudlová, bude jedním z nejmodernějších u nás. Týká se to hřišť i infrastruktury. Mládež v Jupii bude vědět, že může hrát třetí ligu mužů, v dlouhodobé vizi snad i druhou, což už je pěkně narýsovaná cesta a zůstanou v domovském klubu. Chceme vybudovat komplexní klub se statusem mládežnické akademie. Chci si vyzkoušet i trénování, vzít nějakou kategorii a pak se ukáže, jestli na to mám. A pokud mi to půjde nebudu se bránit ani velkému fotbalu," avizovala v interview pro sport.sk opora sedminásobného mistra Süper Lig.

Barcelona na australském výletu uspěla, hvězdy tamní A-League skolilo trio Dembélé, Traoré a Fati

Zdroj: sport.sk