Chtěl jsem se posunout dopředu, a to Viktoria naprosto splňuje, mne si ruce Jedlička. Neobává se Staňka?

Chtěl jsem se posunout dopředu, a to Viktoria naprosto splňuje, mne si ruce Jedlička. Neobává se Staňka?

Plzeň v jeden den oznámila konec Aleše Hrušky a příchod Martina Jedličky. Bývalý gólman české jednadvacítky se v Doosan aréně upsal na příští tři roky do léta 2025.

Ten zatím naposledy působil v Dunajské Stredě, už dlouho ovšem bylo jasné, že ji na konci sezony opustí. "Martin prošel mládežnickými reprezentacemi, ještě v dresu Příbrami odchytal mládežnickou Ligu mistrů, a i na Slovensku zaujal, když se svými kvalitními výkony vypracoval mezi nejlepší brankáře soutěže. Má tedy velkou perspektivu a jsem rád, že jsme se nyní dohodli na jeho angažmá v našem klubu. Úvod sezony bude velmi náročný, čekají nás boje o Ligu mistrů a zároveň start do nového ligového ročníku. Je tedy důležité mít i na brankářském postu velkou konkurenci a kvalitu," obhajoval západočeský krok na webu fcviktoria.cz generální ředitel Adolf Šádek.

Čtyřiadvacetiletého gólmana zastupoval na jednání agent Viktor Kolář. "Martin se na Slovensku vypracoval mezi nejzajímavější brankáře soutěže. Svoji kvalitu i potenciál opakovaně prokazoval také v evropských pohárech i v dresu mládežnických reprezentací. Ve své kariéře se toužil posunout dále a angažmá v týmu českého mistra s vidinou kvalifikace Ligy mistrů je pro něj obrovskou motivací. Je si vědom, že přichází do vysoce konkurenčního prostředí, ale na novou výzvu se po všech stránkách těší," přidal na oficiálních stránkách Viktorie zástupce agentury Sport Invest.

Sám brankář, který si udělal na Slovensku velké jméno, se strašně těší, až to všechno začne. "Přestup do Viktorky je pro mě obrovskou výzvou, na kterou se strašně těším. Chtěl jsem se posunout dopředu, a to Plzeň naprosto splňuje. Asi z pěti hráči se znám z reprezentace, takže to hrálo taky důležitou roli v mém rozhodování. Budu se tady cítit jako doma. Je tady krásný stadion a snem každého kluka je zahrát si jednou Ligu mistrů. Těším se, že budu mít šanci být u toho a pokusit se jí s týmem v předkolech vybojovat. S Jindrou Staňkem se známe, je to výborný gólman, od kterého se můžu něco přiučit. Těším se na spolupráci s celým brankářským týmem," vypíchla nová akvizice Viktorie také Mariána Tvrdoně.

Cesty Hrušky a Plzně se rozchází. Brankář má stále chuť chytat 1. ligu a Šádek mu věští ještě hodně odehraných duelů

Zdroj: fcviktoria.cz