Hrošovský o novém kouči Sparty: Priske razí hodně ofenzivní styl, bylo překvapením, když z Antverp odešel

Hrošovský o novém kouči Sparty: Priske razí hodně ofenzivní styl, bylo překvapením, když z Antverp odešel

Nový trenérský šéf Sparty Brian Priske není neznámý ani slovenskému reprezentantovi Patriku Hrošovskému z Genku. Když vedl v nedávné minulosti bývalý stratég Midtjyllandu Antverpy, explzeňský záložník byl v jednom případě u toho kompletních devadesát minut.

"Určitě měly Antverpy jasnou tvář. Hrály hodně ofenzivní fotbal. Hráči se snažili co nejvíce držet míč. Naopak když míč ztratili, tak ihned napadali a snažili se ho okamžitě získat zpět. Opravdu bych je charakterizoval jako hodně ofenzivní mužstvo. Myslím, že ve Spartě se to bude snažit hrát stejně," pronesl na webu tn.nova.cz zkušený záložník.

Třicetiletého fotbalistu s krátkou minulostí v Sokolově, Ústí nad Labem i Znojmě překvapilo, že v Antverpách skončil pětačtyřicetiletý odborník předčasně a v belgickém tisku se to podle jeho slov dost propíralo.

"Antverpy měly poměrně dobrou sezonu, a bylo tak překvapením, že po sezoně odešel. Ale přišel tam nový sportovní ředitel, kterému se asi nehodil. Každopádně tam odvedl dobrou práci," podotkl na portálu tn.nova.cz držitel tří českých titulů, který na své belgické misi zatím ukořistil pouze pohár a to v sezoně 2020/2021.

I když v Česku působil zejména v Doosan aréně, týmu z Letné by budoucí úspěch přál. "Když jsem hrával v Plzni, tak jsem Spartu vnímal jako největšího konkurenta a vždy jsme s nimi bojovali o titul. Až později se k tomu přidala Slavia. Pro Spartu už je to hodně dlouhá doba, kdy naposledy udělala úspěch. Pro celou ligu by bylo lepší, kdyby se do boje o titul opět přidala. Ale já samozřejmě stále fandím Plzni. Myslím, že další sezona i díky novému trenérovi Sparty bude hodně zajímavá," zaznělo z úst Hrošovského, jenž má své zázemí stále i v západních Čechách.

Úkoly pro Priskeho! Najít nového Hložka, oslovit kabinu či naučit hráče bránit standardky

Zdroj: tn.nova.cz