Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Zavadila, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druholigovou sezonou

Belaid, Vácha, Berkovec, Řezníček, Zavadil, Pilík, Rada, Jiráček a spousta dalších. Ještě pořád si myslíte, že je druhá nejvyšší tuzemská soutěž nezajímavá? Níže pro vás máme podrobné ohlédnutí za její sezonou 2021/2022, jež vystřelila Zbrojovku zpět mezi elitu a Ústí nad Labem a Viktorii Žižkov naopak i přes přítomnost známých kapacit jako Martin Hašek a Martin Pulpit katapultovala do třetího patra českého fotbalu.

16. Viktoria Žižkov 18 bodů

První tým, co sestoupil a sezónou se doslova protrápil. Pouhé tři vítězství v žádné soutěži ještě nikomu nezaručily záchranu. Přitom začátek vypadal celkem slušně po 5 zápasech 7 bodů a skalpy exligového mužstva z Příbrami a rezervy Sparty, jenže to bylo až do posledního kola v kolonce výher všechno. Mužstvu nepomohli ani zkušení hráči se zkušenostmi z první ligy jako Voltr, Bazal, Švenger, Súkenník, Soungole, ale i Březina, který ještě loni skóroval v dresu Opavy.  Na lavičce se za tu dobu vystřídali čtyři trenéři a ani legendární kouč Martin Pulpit nezachránil Viktorku před pádem do ČFL. Ještě před sešupem o patro níž však Pražané rozhodli o umístění týmů na barážových pozicích, když v posledním kole porazili 3:1 Líšeň.

15. Ústí nad Labem 28 bodů 

Na druhé sestupové pozici skončil celek ze severu Čech. Jedenácté místo po podzimní části a s tím i spojený start do druhé poloviny soutěže, možná v Severočeších zanechal pocit bezstarostnosti, protože jinak si nelze vysvětlit tak špatné výsledky v jarní části, která působila až "odfláknutě". Mise bratrů Jarolímů proto skončila ve 25. kole po prohře 3:0 na hřišti Vlašimi. Na pozici hlavního trenéra nastoupil zkušený stratég Martin Hašek, jenž už nedokázal zabránit pádu z F:NL. Jako pozitivum můžeme označit střelce 9 gólů Ladislava Krobota propůjčeného před sezónou z Mladé Boleslavi.