Máte padáka! Na Camp Nou by mělo v létě skončit hned osm hráčů. Odnese to i hvězdný Depay?

Máte padáka! Na Camp Nou by mělo v létě skončit hned osm hráčů. Odnese to i hvězdný Depay?

Až osm hráčů by se v příští sezoně nemělo objevit v dresu Barcelony. Samozřejmě za ideálních okolností, jako jsou jejich nové smlouvy, rozvázání kontraktů a přestupové částky. O koho jde?

Xavi během léta může přijít o Neta, Smuela Umtitiho, Clementa Lengleta, Martina Braithwaita, Memphise Depaye, Sergina Desta, Oscara Mingueze či Riquiho Puiga.

Všech těchto osm hráčů je na přestupovém seznamu a klub se je pokusí prodat, případně rozvázat smlouvu. Tento krok mimo jiné naznačil i prezident Joan Laporta. Vedení Blaugranas přijalo totiž velké rozhodnutí s cílem posílit kádr před nadcházející sezonou a kvůli finanční krizi bude muset použít peníze na posily právě z prodeje hráčů.

Jestli se tento krok katalánskému celku podaří je stále ve hvězdách. Umtitiho se jim nedaří prodat už nějaký ten pátek. V případě brankáře Neta bude jeho odchod z Camp Nou ku prospěchu oběma stranám, náhradní brankář nebyl pro Ter Stegena příliš velkou konkurencí.

Lenglet pod Xavim takřka nehraje a je o něj zájem. Naopak Braithwaite by rád v Barceloně zůstal i za cenu, že bude vysedávat na lavičce.

V případě příchodu Lewandowského bude mít problém sbírat minuty na hřišti také Depay. Dest je už s odchodem seznámený, zájem o tohoto Američana má navíc Chelsea. Odchod rovněž nejspíš nemine ani odchovance La Masie Mingueze a Puiga, kteří se v prvním týmu příliš neprosadili.

Zdroj: forcabarca.sk, sportskeeda.com