Čekal jsem, že odehraji trochu méně zápasů, hlásí po své premiérové sezoně v Serii A turínský Zima

Čekal jsem, že odehraji trochu méně zápasů, hlásí po své premiérové sezoně v Serii A turínský Zima

Jednadvacetiletý stoper české reprezentace David Zima dle svých slov neočekával, že si ve své premiérové sezoně v Serii A připíše rovných 20 startů a 1309 odehraných minut.

Na Apeninský poloostrov tak přicházel ze Slavie evidentně jakožto pesimista. "Čekal jsem, že odehraji trochu méně zápasů. Ale jsem s první sezonou spokojený," uvedl na webu gol.cz bývalý zadák Sigmy Olomouc.

Základní sestava Turína se ho více týkala v roce 2022, než v roce 2021. "Složení obrany se točilo i vzhledem ke zdravotnímu stavu hráčů," vysvětlil na portálu gol.cz defenzivně laděný mladík.

Turín FC, jen v lize finišoval na desáté pozici, používá rozestavení se třemi středními obránci stejně jako český národní tým. "Podstata je stejná, když se hraje na tři nebo pět beků, herní styl v Turíně je trochu odlišnější v některých detailech. Většinu zápasů v Serii A jsem odehrál vpravo, poslední dva pak uprostřed. Zaskakoval jsem za našeho nejlepšího stopera, který byl zraněný," přiblížil v podívání pro Gól spoluhráč Andrey Belottiho, Simone Zazy nebo Ricarda Rodrígueze.

Právě proti o osm let staršímu švýcarskému reprezentantovi si zahrál v Edenu před pár dny. "Před zápasem jsme se bavili a popřáli si navzájem hodně štěstí. I v klubu se spolu dost často bavíme, je to super kluk. Ricardo mi pomáhá celou dobu, co jsem v Turíně. Po utkání jsme si vyměnili dresy," zaznělo z úst Zimy.

Ten už ví, že má před sebou několikatýdenní volno. Kdy se má opět hlásit na severu Itálie? "Zhruba to vím, ale ještě se konkrétní termín upřesní. Do konce června budu mít určitě volno, které bude delší, než jsem byl zvyklý v Česku. Ale v Itálii se hraje i přes zimu, tak je volno pouze v létě. Dovolenou už mám naplánovanou, budu doma a pojedu i do světa," uzavřel na gol.cz hráč, jehož si Turín pořídil před necelým rokem za necelých 6 milionů eur.

Nová podoba Ligy mistrů Nedvěda nenadchla: Není to správná cesta, musí se vymyslet něco lepšího

Zdroj: gol.cz

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.